17 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

USA pokonują rajd Ukrainy i awansują do finału Pucharu Billy Jean King z Polską i Czechami | Wiadomości tenisowe

Paryż: Ukraina Zajęli bardzo niskie miejsce w energicznej próbie powrotu w sobotę i przegrali 3-2 ze Stanami Zjednoczonymi, odnotowując swoje miejsce. Finały Pucharu Billy Jean King.
Ukraina wygrała dywizję singlową, przegrywając 0-2 na początku dnia Dajana Jastremska A Katarina Zavatska Asia wycofała się z pozycji przed Mahometem i Jessica Beguła Yastremska i Ludmiła Kichenok pokonały w secie parę 7-6 (7/5), 6-3.
Finały zakończyły emocjonujący tydzień w Asheville w Północnej Karolinie, gdzie ukraińscy gracze przyznali, że trudno jest skupić się na pracy z powodu obaw o rodzinę i przyjaciół w domu podczas trwającej rosyjskiej inwazji.
„Zawsze chciałem reprezentować swój kraj, ale teraz trudno to opisać” – powiedziała Yastremska po pokonaniu Bekuli 6:3, 6:4. „Moje serce jest w domu, ale mój umysł jest tutaj”.
Przynajmniej były chwile, w których Ukraińcy mogli świętować, gdy Javatska zajęła 201. miejsce, pokonując Shelby Rogers, zajmującą 46. miejsce, 6-3, 6-4, aby wyrównać wynik na 2-2.

„Byłem w strefie”, powiedział zachwycony Zavatska po wygraniu pierwszej pięćdziesiątki w swojej pierwszej karierze.
Stany Zjednoczone zajęły ostatnie miejsce w finale w dniu, w którym zobaczyły numer jeden na świecie Igę Swedek. Polska W 45. minucie pokonał 324. miejsce Rumunów Andreę Priscari 6:0, 6:0 w secie zapewniającym zwycięstwo rywalom w Radomiu.
Swedek, który w ten weekend zrzucił tylko jedną ze swoich dwóch singli, powiedział, że jest z nas „naprawdę dumny”.
„To była długa podróż. Stopniowe postępy i zakwalifikowanie się zajęły kilka lat”.
W ćwierćfinale 1992 roku – finale w listopadzie, Polska ma nadzieję na poprawę swojego najlepszego wyniku w historii.

W Pradze Czesi pokonali Wielką Brytanię w decydującej rundzie deblowej, pokonując Carolina Muchovą i Marquette Vondrosovą Harriet Dart i Katie Swann 6:1, 7:5.
W pierwszym odwróconym singlu Vondrusova pokonała mistrzynię US Open Emmę Radukan 6-1, 6-1 i objęła prowadzenie.
– Wynik wydaje się łatwy, ale to był ciężki mecz, a on był trochę kontuzjowany – powiedział Vondrousova.
Raduganu przywrócił Wielką Brytanię do remisu po zaciętym zwycięstwie nad Theresą Martinkovą w swoim pierwszym zawodowym meczu na glinie w piątek, ale w sobotę miała problemy.
„Mam pęcherz na nodze, który pojawił się po wczorajszym meczu” – powiedział BBC. „Całkowicie powstrzymało mnie to od poruszania się. Trudno nie być w stanie gonić za piłką”.
Dart następnie objął brytyjską pozycję mimo kilku napiętych momentów, pokonując 16-letnią Lindę Fruhvirtovą 6-0, 5-7, 6-2.
Elena Rybakina wygrała dla Kazachstanu z Niemcami, pokonując Angelique Gerber 4-6, 6-3, 7-5 w Noor-Sultan i po raz pierwszy awansowała do finału.
Na Sardynii Camilla Giorgi posłał Francuzowi Harmony Done 6:2, 6:0, aby wygrać 12 kolejnych meczów, co dało Włochom zwycięstwo 3:0.
Don, zajmując 107 miejsce na świecie, wolał 34. miejsce Alice Garnett, aby objąć prowadzenie 2:0, zanim Georgie przejął pełną kontrolę nad atakiem.
„Jestem szczęśliwy, to świetny mecz” – powiedział Georgie. „Początkowo było to trochę trudne, ale potem dostosowałem grę”.
Od wygrania turnieju po raz trzeci w 2019 roku, Francja przegrała wszystkie trzy rozegrane przez siebie mecze.
Hiszpania jest jedynym zespołem, który wygrał finał po tym, jak Sarah Sorbes pokonała w finale Arantza Rus 6:0, 6:4 w holenderskim s-Hertogenbosch.
Leila Fernandez pokonała Łotwę 6:2, 6:1 w zestawieniu z Danielą Wismane w Vancouver i dała Kanadzie prowadzenie 3:0.
Mecze kwalifikacyjne odbędą się jeszcze w tym roku ze Szwajcarią, Australią, Belgią i Słowacją.
Broniące tytułu Rosja i Białoruś zostały wyeliminowane z turnieju z powodu inwazji na Ukrainę.

READ  Polska jest o krok bliżej do akceptacji kontrowersyjnego prawa majątkowego