22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

USA ostrzegają Polskę przed kanałem informacyjnym, obawy o wolność mediów

WARSZAWA (Reuters) – Amerykański doradca do spraw zagranicznych Derek Sollet ostrzegł przed możliwym 24-godzinnym kanałem informacyjnym w Europie Środkowej, mówiąc, że przyszłe inwestycje USA w Polsce mogą ucierpieć, jeśli kraj ten nie odnowi licencji TVN24.

TVN24 jest częścią zespołu TVN, którego właścicielem jest Discovery Inc. Stacja jest w trakcie odnawiania licencji, ale rządząca nacjonalistyczna partia Prawo i Sprawiedliwość (PIS) planuje zmiany w prawie, które zmuszą większość amerykańskich właścicieli do sprzedaży. Ich rola.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji głosowała w czwartek nad koncesją TVN24, która wygasa 26 września, ale wyniki były nieograniczone.

W wywiadzie wyemitowanym w TVN24 po polsku powiedział, że jest zaniepokojony kanałem Solid i że brak koncesji może mieć reperkusje dla przyszłych inwestycji amerykańskich.

Powiedział, że poruszał tę kwestię podczas spotkań z polskimi urzędnikami, dodając, że wolność mediów jest najważniejsza.

TVN, wyceniany na ponad 1 miliard dolarów, jest największą amerykańską inwestycją w Polsce.

W lipcu ustawodawcy Piece wprowadzili zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji, aby uniemożliwić firmom przejmowanie kontroli nad polskimi stacjami radiowymi i telewizyjnymi poza Europejskim Obszarem Gospodarczym.

Proponowane zmiany wywołały napięcia między Polską a Stanami Zjednoczonymi i wywołały nową krytykę ze strony polskich ugrupowań opozycyjnych, że Bais próbuje ograniczyć wolność mediów.

Pies przekonuje, że firmy medialne zbyt wiele żądają od zagranicznych firm, by zakłócać debatę publiczną.

(Raport Anny Cooper; Montaż: Kirsten Donovan)

READ  22 grudnia Lech Wałęsa zostaje pierwszym w Polsce wybranym w wyborach powszechnych prezydentem