25 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Uniwersytet w Reading wzywa obserwatorów gwiazd do sfotografowania rzadkiej komety

Uniwersytet w Reading wzywa obserwatorów gwiazd do sfotografowania rzadkiej komety

Źródło obrazu, Uniwersytet w Reading/Damien Beach

Skomentuj zdjęcie,

Kometa sfotografowana tutaj w styczniu będzie widoczna na nocnym niebie do końca marca

  • autor, Daisy Stevens
  • Rola, wiadomości BBC

Wzywa się obserwatorów gwiazd do sfotografowania przechodzącej przez Ziemię komety, której może brakować ogona.

Naukowcy z Uniwersytetu w Reading stwierdzili, że komety przypominają kosmiczne „skarpety wiatrowe”, ponieważ mogą wskazywać siłę i kierunek wiatru słonecznego, czyli strumieni naładowanych cząstek ze Słońca, które mogą uszkodzić technologię na Ziemi.

Naukowcy mogą wykorzystać zdjęcia tej komety, która mija Ziemię w lutym i marcu, aby określić warunki wiatru słonecznego, szczególnie w przypadku oddzielenia się jego ogona.

Sarah Watson, doktorantka kierująca projektem, stwierdziła, że ​​identyfikacja wiatrów słonecznych może pomóc naukowcom je przewidzieć i ograniczyć powodowane przez nie szkody.

Uniwersytet podał, że kometa – znana jako C/2021 S3 Pannstars – nie stanowi zagrożenia dla Ziemi i znajdzie się blisko Słońca.

Jest obecny na nocnym niebie od środy, 14 lutego, ale w nadchodzących tygodniach będzie łatwiejszy do dostrzeżenia, ponieważ wydaje się dalej od słońca i dłużej pozostanie nad horyzontem – chociaż nadal nie jest widoczny gołym okiem .

Źródło obrazu, Uniwersytet w Reading/Gerald Reimann

Skomentuj zdjęcie,

Naukowcy stwierdzili, że ogon komety może wyglądać jak na zdjęciu Komety Leonarda

Uniwersytet stwierdził, że naładowane cząsteczki wiatru słonecznego mogą zaszkodzić satelitom i astronautom, a jeśli zderzą się z ziemską magnetosferą, spowodują przerwę w komunikacji.

Watson powiedział, że oderwanie się głowy komety to „rzadki widok” i może pozwolić zespołowi określić, czy następuje wzrost aktywności wiatru słonecznego.

„Potrzebujemy wielu wykonanych w czasie zdjęć komety, aby zbudować obraz jej podróży przez nasz Układ Słoneczny” – powiedziała.

„To fantastyczna okazja dla astronomów-amatorów, aby wyciągnąć teleskopy i uchwycić naprawdę niesamowity kosmiczny moment, a także wnieść znaczący wkład w jakąś ważną naukę”.

Oczekuje się, że kometa będzie widoczna do końca marca.

Każdy, kto podniesie kometę, został wezwany do przesłania jej do pani Watson za pośrednictwem uniwersytetu.

READ  Po utracie kontaktu z helikopterem NASA wstrzymuje całą misję na Marsa