3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ukraina zwraca się do Polski o otwarcie dodatkowych punktów kontrolnych dla pustych pojazdów ciężarowych

Ukraina zwraca się do Polski o otwarcie dodatkowych punktów kontrolnych dla pustych pojazdów ciężarowych

Znajduje się na Ukrainie on zapytał 24 listopada Interfax-Ukraine poinformowała, cytując wiceministra rolnictwa Tarasa Wysockiego, że Polska otworzy dodatkowe punkty kontrolne dla pustych pojazdów towarowych, aby ułatwić ukraińskim i polskim kierowcom ciężarówek w miarę kontynuowania blokady.

„Obecnie w sprawie przejścia (granica ukraińsko-polska) ze stroną polską omawiany jest pomysł otwarcia dodatkowego punktu dla przejazdu pustych pojazdów, przynajmniej jednego lub kilku,” – powiedział w telewizji Wysocki. Po negocjacjach pomiędzy Ukrainą, Polską i Komisją Europejską, które odbyły się 23 listopada.

„Przyspieszy to ruch ciężarówek w obu kierunkach, co ułatwi pracę ukraińskim i polskim przewoźnikom”.

Zaczęli polscy przemytnicy zapobieganie Pojazdy towarowe na kilku przejściach granicznych z Ukrainą 6 listopada w proteście przeciwko liberalizacji unijnych przepisów transportowych dla ukraińskich ciężarówek.

Ustanowiono cztery punkty kontrolne zablokowany Jak dotąd i będąc piątym uważany za. Tysiące pojazdów utknęło na skrzyżowaniu.

Ukraina przygotowuje się do ewakuacji unieruchomionych kierowców w miarę pogarszania się pogody Jest dwóch ukraińskich kierowców ciężarówek zmarł Oczekiwanie na granicy może nastąpić z przyczyn naturalnych.

Czytaj więcej: Protesty kierowców ciężarówek: rozwiązanie konfliktu między polskimi i ukraińskimi przemytnikami

Kijów zaapelował do Warszawy, aby zakończyć blokadę, powołując się na zagrożenie dla zdrowia unieruchomionych kierowców, a także skutki gospodarcze i problemy z zapewnieniem pomocy humanitarnej.

Wysocki zauważył, że zdarzają się przypadki niedopuszczalności dostaw pomocy humanitarnej.

„Mówimy o pogwałceniu podstawowych konwencji międzynarodowych dotyczących swobodnego przepływu podstawowych towarów” – oznajmił urzędnik.

Według Wysockiego rozmowy ze stroną polską w sprawie blokady zaplanowano na 25 listopada.

Polscy kierowcy ciężarówek skarżyli się, że duża liczba ukraińskich kierowców w Polsce przewozi towary z Polski do innych krajów, podcinając ceny lokalnych przedsiębiorstw, które nie są w stanie konkurować niższymi ukraińskimi cenami.

Ukraińscy urzędnicy i przedstawiciele przemysłu zaprzeczają zarzutom. Jest Unia Europejska ostrzeżony Polski rząd potwierdza zakończenie blokady.

READ  Słowaccy kierowcy ciężarówek przyłączyli się do polskich protestów, aby uniemożliwić im wjazd na Ukrainę

Podobny protest odbył się zostało zainicjowane przez słowackich przemytników na przejściu granicznym Wyżne Niemecke-Użhorod na początku tego tygodnia.

Ciężko pracujemy, aby dostarczać Ci niezależne, lokalne wiadomości z Ukrainy. Rozważać Poparcie dla niepodległości Kijowa.