24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Uciekinierzy Putina przysięgają „wyzwolić Rosję”, gdy czołgi wjadą z Ukrainy

Uciekinierzy Putina przysięgają „wyzwolić Rosję”, gdy czołgi wjadą z Ukrainy

Ukraińskie jednostki wojskowe utworzone przez Rosjan zaatakowały obszary w Rosji na trzy dni przed rozpoczęciem sondaży w wyborach, które mają utrzymać władzę Władimira Putina.

Według kanału War Gonzo Telegram, ukraińscy i rosyjscy źródła podają, że grupy zbrojne mogły wjechać do obwodów Biełgorodu i Kurska w Rosji w pojazdach opancerzonych, przy wsparciu moździerzy i artylerii.

Stacja podała, powołując się na rosyjskie źródła bezpieczeństwa, że ​​w oddziale znajdowało się około 50 osób, które po bombardowaniu ze strony rosyjskiej wycofały się na pierwotne pozycje.

Milicja Rosyjskiego Korpusu Wolności i Rosyjski Korpus Ochotniczy, które wspierają Kijów w walce z agresją Moskwy, oświadczyły we wtorek, że są „w ofensywie”. W oświadczeniu wideo anonimowy członek Rosyjskiego Korpusu Wolności powiedział Powiedział„Nie przychodzimy, aby zabijać, wymazywać lub karać. Przyszliśmy, aby uwolnić was od biedy. „

Newsweek Skontaktowano się z rosyjskim Ministerstwem Obrony w celu uzyskania komentarza.

Bojownik Rosyjskiego Ochotniczego Korpusu stoi na zajętym transporterze opancerzonym podczas prezentacji medialnej na północnej Ukrainie, niedaleko granicy z Rosją, 24 maja 2023 r., pośród…


Sergey Bobock/AFP za pośrednictwem Getty Images

Obie grupy zamieściły w aplikacji Telegram filmy pokazujące, jak ich bojownicy wraz z uzbrojonymi pojazdami wkraczają do wiosek na co najmniej jednym obszarze przygranicznym, a na jednym z filmów słychać strzały. Nie jest jasne, gdzie i kiedy kręcono filmy.

Rosyjski Korpus Wolności poinformował w Telegramie, że jego siły „zniszczyły” rosyjski opancerzony pojazd wojskowy we wsi Tyutkino w obwodzie kurskim.

READ  Blinken twierdzi, że kraje arabskie nie chcą przedłużania konfliktu między Izraelem a Hamasem

Zamieściła na swoim kanale w mediach społecznościowych materiał filmowy wykonany na siedzeniu kierowcy w ciemności uzbrojonego samochodu w czasie jazdy. „Czołgi nie boją się błota” – czytamy w poście. „Przekroczyłem Rubikon, przekroczyłem granicę”.

Gubernator obwodu kurskiego Roman Starowoit poinformował w wiadomości wideo w aplikacji Telegram, że celem ataku była wieś Tetkino, położona przy granicy Rosji z Ukrainą. Dodał: „Grupa dywersyjno-rozpoznawcza próbowała przedostać się na miejsce”. „Nastąpiła wymiana ognia, ale nie było przełomu”.

Władze obwodu Biełgorodu nie potwierdziły żadnego wtargnięcia przez granicę, gdy zgłosiły serię ukraińskich ataków dronów, które w nocy miały miejsce w całym regionie.

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa zaprzeczyła doniesieniom jakoby grupom zbrojnym udało się przedostać do obwodów kurskiego i biełgorodskiego, twierdząc, że od niedzieli „powstrzymała kilka prób naruszenia granic państwowych”, jak podała państwowa agencja informacyjna TASS.

Rzecznik ukraińskiego wywiadu wojskowego Andrij Jusow powiedział ukraińskim mediom, że rosyjskie grupy ochotnicze nie działają na polecenie Kijowa i że „na terytorium Federacji Rosyjskiej działają całkowicie niezależnie, z własnej inicjatywy, realizując własne interesy społeczne i polityczne”. Zadania programu politycznego.

Zeszłego lata zgłoszono transgraniczne najazdy proukraińskich bojowników, z których najbrutalniejszy miał miejsce w czerwcu w miejscowości Szczebykino w obwodzie biełgorodskim.

Zaktualizowano 24.03.12, godz. 5:00 czasu wschodniego: ten artykuł został zaktualizowany i zawiera więcej informacji.