16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Tyrese Haliburton są cztery mecze od straty 40 milionów dolarów z powodu „głupich” przepisów NBA

Tyrese Haliburton są cztery mecze od straty 40 milionów dolarów z powodu „głupich” przepisów NBA

Obrońca Indiana Pacers Tyrese Haliburton może być w tym sezonie największym przełomem w NBA. Obecnie ujawnia również ryzyko związane z nowymi zasadami zarządzania obciążeniem w NBA.

Fakty są takie:

Dodaj to wszystko i co to oznacza?

Wschodząca gwiazda NBA może stracić ponad 40 milionów dolarów z powodu kontuzji, która spowodowała, że ​​opuścił kilka tygodni w styczniu, a później uznano go za niekwalifikującego się ze względu na przepisy mające uniemożliwić, powiedzmy, Kyrie Irvingowi opuszczenie połowy turnieju. Wróć.

Mając do opuszczenia 13 meczów i kolejne 20 minut brakuje Haliburtonowi do opuszczenia tylko trzech meczów i aby zakwalifikować się do All-NBA, musi zagrać co najmniej 20 minut w każdym innym meczu. Jeśli dozna kontuzji, która sprawi, że będzie pauzował przez tydzień, jego przygoda z trofeami prawdopodobnie dobiegnie końca.

Jako obecny lider NBA pod względem asyst na mecz i strzelec 20 punktów na mecz, miałby mocne argumenty, gdyby zagrał zaledwie w 60 meczach, ale postanowienia NBA odebrały mu elastyczność.

Zrozumiałe jest więc, że Haliburton nie jest obecnie szczególnie zadowolony z NBA, powiedział sportowca Jamesa Boyda:

„Myślę, że to głupia zasada, podobnie jak wielu graczy w lidze, ale tego właśnie chcą właściciele, więc jako gracze musimy wykonać swoją pracę i rozegrać 65 meczów, jeśli będziemy w stanie” – powiedział Haliburton . Ćwicz poniedziałek. „Więc to właśnie muszę zrobić: dbać o swoje ciało, aby móc grać w tych meczach i myślę, że inni gracze w lidze doświadczają tego samego. Pod warunkiem, że właściciele są zadowoleni”.

Żeby było jasne, Halliburtonowi można współczuć tylko wtedy, gdy faktycznie ma zagwarantowane 200 milionów dolarów, ale Halliburton podkreśla, że ​​pieniądze trafią tylko do właścicieli NBA, którzy ich mniej potrzebują.

To szczególnie ironiczne, że to Haliburton odniósł tutaj negatywny wpływ, biorąc pod uwagę, że jego ucieczka odegrała ogromną rolę w sukcesie NBA w mistrzostwach otwierających sezon. Tak naprawdę Haliburton przeżywa specyficzny sezon, jaki mają zapewnić „wyższe standardy kapitalizacji” wynoszące 40 milionów dolarów.

READ  Jankesi są ponownie zdemaskowani przez Astros. Oto jak doprowadziła ich tu awaria organizacyjna
INDIANAPOLIS, INDIANA – 10 stycznia: Tyrese Haliburton nr 0 z Indiana Pacers reaguje w akcji przeciwko Washington Wizards w Gainbridge Fieldhouse 10 stycznia 2024 r. w Indianapolis w stanie Indiana.  UWAGA DLA UŻYTKOWNIKA: Użytkownik wyraźnie przyjmuje do wiadomości i zgadza się, że pobierając lub używając tego obrazu, wyraża zgodę na warunki Umowy licencyjnej Getty Images.  (Zdjęcie: Justin Casterline/Getty Images)

Tyrese Haliburton ma z czego wybierać w NBA. (Zdjęcie: Justin Casterline/Getty Images)

Nie jest to jedyny tryb zaawansowany z limitem 65 gier, ponieważ może on określić wyścig MVP. Gwiazda drużyny Philadelphia 76ers, Joel Embiid, jest obecnie jednym z kandydatów, podobnie jak gwiazda Denver Nuggets, Nikola Jokić, ale Embiidowi brakuje obecnie sześciu nieobecności do przekroczenia progu.

Opuszczenie więcej niż 17 meczów z pewnością zaszkodziłoby kandydatom na MVP i All-NBA, ale Embiid obecnie prowadzi w lidze z 36 punktami na mecz. W każdym meczu może być na tyle dobry, że będzie cenniejszy od Jokica (który opuścił w sezonie tylko jeden mecz).

Byłoby to interesujące pytanie do rozważenia dla wyborcy MVP, ale NBA zdecydowała się usunąć tę dyskusję. Może to stać się dość głośnym tematem do rozmów, gdy gracze następnym razem pojawią się przy stole negocjacyjnym.