16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Twitter zakazuje publikowania uchwytów i linków do Facebooka, Instagrama, Mastodona i nie tylko (aktualizacja) • TechCrunch

Twitter zakazuje publikowania uchwytów i linków do Facebooka, Instagrama, Mastodona i nie tylko (aktualizacja) • TechCrunch

(Zaktualizowano 19 grudnia 2022 r., 8:40 czasu IST): Twitter usunął tweety ogłaszające zasady zabraniające ludziom publikowania uchwytów i linków do innych sieci społecznościowych. Firma również po cichu go usunęła Strona zasad szczegółowo opisująca te zasady. W międzyczasie uruchomiono konto Twitter Safety rozpoznawczy Pytanie użytkowników, czy firma powinna sformułować politykę dotyczącą kont używanych wyłącznie do promowania innych sieci społecznościowych.

Po tym, jak Twitter zmienił politykę, spotkał się z dużą krytyką. W odpowiedzi dla użytkownika Musk określił, że polityka zostanie zmodyfikowana Zawieszenie kont wyłącznie w tym celu Promuje się w innych sieciach społecznościowych. Jednak Twitter nie wydał żadnych oficjalnych komunikatów w tej sprawie.

Oryginalna historia następuje

Podczas gdy ludzie na całym świecie oglądali ekscytujący finał Mistrzostw Świata FIFA, Twitter postanowił zrzucić bombę i zablokował linki promujące inne sieci społecznościowe. Lista obejmuje obecnie Facebook, Instagram, Mastodon, Truth Social, Tribel, Nostr i Post. Ponadto blokowane są również narzędzia do biolinkowania, takie jak Linktree i Lnk.Bio – usługi te są powszechnie wykorzystywane zarówno przez twórców, jak i firmy. Zasadniczo nie możesz publikować linków do innych profili społecznościowych ani nawet pisać swojego imienia w tweecie.

Firma należąca do Elona Muska nie „pozwala już na bezpłatną promocję na niektórych platformach społecznościowych” na Twitterze. Firma poinformowała, że ​​usuwa wszystkie konta, „które zostały utworzone wyłącznie w celu promowania innych sieci społecznościowych”. Planuje również usunąć linki do treści ze wspomnianych platform społecznościowych.

„Wiemy, że wielu naszych użytkowników może być aktywnych na innych platformach mediów społecznościowych, jednak w przyszłości Twitter nie pozwoli na bezpłatną promocję wybranych platform mediów społecznościowych na Twitterze” – poinformowała platforma społecznościowa na swojej stronie. strona zasad.

READ  Kontrakty terminowe Dow spadają po wywołaniu docelowej wyprzedaży; Rynek oferuje 90% szans na to

Twitter będzie wymagał usunięcia tweetów, jeśli zwiążesz uchwyty, a wielokrotne naruszenie tej zasady spowoduje tymczasowe zablokowanie konta. Firma powiedziała, że ​​jeśli masz linki do którejkolwiek z tych platform w swoim CV, tymczasowo zawiesi Twoje konto i będzie wymagać zmiany CV.

Co ciekawe, firma kierowana przez Muska pozwoli ci opublikować własny uchwyt, jeśli zapłacisz za promocję tweeta.

W sobotę wieczorem Twitter zawiesił konto Taylora Lorenza, dziennikarza Washington Post. Lorenz niedawno usunęła wszystkie swoje tweety i ma tylko trzy posty na swoim koncie: dwa promujące jej inne konta w mediach społecznościowych i jeden z prośbą Muska o skomentowanie historii, nad którą pracuje z Drew Harwellem, innym autorem postów. Harwell wraz z dziennikarzami takimi jak Ryan Mack z The New York Times i Donnie O’Sullivan z CNN, został tymczasowo zawieszony po opublikowaniu informacji o tym, jak Mastodon został zbanowany na Twitterze za powiązanie z kontem Elon Jet Mastodon. On i inni dziennikarze zostali przywróceni po tym, jak Musk opublikował ankietę wśród użytkowników do głosowania na los dziennikarzy.

Kiedy Lorenz opublikowała swoje inne uchwyty w mediach społecznościowych i została zawieszona, ta polityka jeszcze nie istniała. W momencie publikacji wygląda na to, że jej konto zostało przywrócone.