7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Twitch ogłasza simulcasting, ponieważ wykorzystuje wielkie talenty

Twitch ogłasza simulcasting, ponieważ wykorzystuje wielkie talenty

Tnij dalej Rozszerzone zasady simulcastuPlatforma transmisji na żywo Ogłoszono w piątek. Jak udostępniono podczas TwitchConu w Las Vegas, streamerzy mogą teraz transmitować strumieniowo na większej liczbie platform — na przykład YouTube i Kick. Jednak streamerzy, którzy mają „umowę z Twitchem wymagającą wyłączności”, nie będą mogli tego zrobić.

„Naprawdę wierzymy, że Twitch to najlepsza usługa do tworzenia interaktywnych treści na żywo i chcemy dać streamerom większą swobodę w budowaniu swoich społeczności” – powiedział Jeremy Forrester, wiceprezes ds. produktów społecznościowych w Twitch podczas wywiad z Polygonem. Na TwitchConie.

Ta wiadomość nadchodzi po krwotoku wśród znanych talentów na Twitchu. 19 października Kick podpisał roczny kontrakt z bardzo popularną firmą zajmującą się streamingiem i współwłaścicielem FaZe Clan, Nickmercs, o wartości około 10 milionów dolarów. Według raportu Forbesa. Tego lata startup pozyskał także Amurantha, najpopularniejszego streamera Twitcha i byłego profesjonalistę Twitcha.Obserwacja i kontrola xQc player (a Kick niedawno zaproponował transakcję o wartości 100 milionów dolarów). Nie wspominając o talencie, który przeniósł się do YouTube: w ciągu ostatnich trzech lat YouTube podpisał kontrakt z Valkyrae, Ludwig, Sykkuno, LilyPichu i nie tylko. Niektórzy z tych streamerów odeszli po zmianie podziału przychodów Twitcha z 70/30 (na korzyść streamerów) na 50/50.

Forrester stwierdził, że to odejście talentów nie było motywacją rozszerzonej polityki simulcast, zamiast tego nazwał ją „nakierowaną na społeczność” i stwierdził, że jest to przykład dla programistów Twitcha, którzy mogą wykazać, że „słuchają” „problemów twórców i nawiązują z nimi kontakt” kiedy tylko mogą.”

Najciekawsza część Nowe wytyczne Może znajdować się na dole często zadawanych pytań. Streamerzy, którzy opuścili Twitch, mają teraz szansę ponownie zostać partnerami Twitcha. Zgodnie z wytycznymi partnerzy Twitcha, których poprzednie umowy zostały „rozwiązane”, ponieważ odeszli do innej usługi – i powiadomili Twitcha z wyprzedzeniem, nie naruszając w ten sposób umowy – „będą uprawnieni do przywrócenia statusu partnera”.

READ  Pokemon Go: wszystkie superpotwory i jak je złapać

Wygląda też na to, że Twitch w końcu docenił wartość odkrywania na różnych platformach. W sierpniu Twitch zaktualizował swoje wytyczne dotyczące simulcastów, włączając TikTok i Instagram. Podczas TwitchConu streamerzy powiedzieli firmie Polygon, że TikTok stał się istotnym sposobem na przyciągnięcie nowych fanów — krótki format wideo TikTok zasadniczo działa jak skrót, w którym streamerzy Twitcha mogą publikować swoje najzabawniejsze momenty. „Możliwość wybierania najciekawszych momentów ze swojego strumienia i przekazywania ich do algorytmu TikTok to szansa, aby zobaczyła Cię zupełnie nowa publiczność” – powiedział streamer Alex Labat w rozmowie z Polygon w oczekiwaniu na TwitchCon. Na początku tego miesiąca Twitch wprowadził funkcję krótkich form wideo „Historie”.

Nawet w miarę rozszerzania się opcji simulcastingu nadal obowiązują zasady, których należy przestrzegać, które w mniejszym lub większym stopniu zapewniają, że streamerzy nie będą używać Twitcha do kierowania ruchu na inne platformy lub prób nawiązywania kontaktu ze społecznościami fanów na różnych platformach w tym samym czasie. Streamerzy muszą „zapewnić”, że jakość doświadczeń użytkowników Twitcha jest „co najmniej tak dobra, jak jakość korzystania z innych usług platformy” – co obejmuje interakcję ze społecznością Twitcha za pośrednictwem czatu. Osoby transmitujące na żywo nie mogą na przykład używać aplikacji innych firm do „integrowania funkcji czatu”. Streamerzy nie mogą również udostępniać linków podczas transmisji na Twitchu, co zachęca obserwujących do opuszczenia Twitcha w celu jednoczesnej transmisji na innej platformie.

„Uważamy, że twórcy zrobią to, aby pomóc przyciągnąć ludzi do Twitcha” – powiedział optymistycznie Forrester.

Czytaj więcej