31 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Trwają starania o uszycie dłuższej polskiej flagi

Trwają starania o uszycie dłuższej polskiej flagi

W Międzyzdrojach rozpoczęła się próba ustanowienia nowego rekordu Polski na najdłuższą flagę narodową. Flaga musiała mieć prawie 3 kilometry długości, a jej szycie zajęło kilka dni.

Polacy na całym świecie świętują Dzień Flagi Narodowej

Polacy mieszkający w kraju i za granicą obchodzą we wtorek Dzień Flagi Narodowej RP. 2 maja, data, która wyznacza to szczególne wydarzenie,…

Zobacz więcej

Przepołowiona flaga zostanie zabrana na plażę i ostatecznie zszyta z okazji Dnia Flagi Narodowej. Organizatorzy zachęcili mieszkańców i turystów do udziału w wydarzeniu i pomocy w wywieszeniu flagi.

Również w Świnoujściu, 20 km od Międzyzdrojów, po raz dziesiąty oblatano latarnię morską o powierzchni 600 metrów kwadratowych.

Polskie barwy narodowe sięgają czasów panowania dynastii Piastów. Ich wybór jest odzwierciedleniem barw polskiej flagi – białego orła na czerwonym tle.

Jednak biel i czerwień zostały oficjalnie uznane za polskie barwy narodowe w pierwszą rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja 1792 roku.

Dzień Flagi Narodowej został ustanowiony w 2004 roku.

Źródło:

READ  Kursy Polska vs Estonia: Rzadka szansa dla Estonii