3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Trwa wojna między Izraelem a Hamasem, a Gaza przygotowuje się do możliwego ataku na Rafah

Trwa wojna między Izraelem a Hamasem, a Gaza przygotowuje się do możliwego ataku na Rafah

Na zdjęciu dzielnica Tal al-Hawa w mieście Gaza, 10 lutego. CNN

Według mieszkańców dzielnicy Tal al-Hawa w mieście Gaza, izraelskie operacje w północnej Gazie pozostawiły „całkowite zniszczenie”; niektórzy twierdzili, że byli zmuszani do picia z toalet z powodu braku wody.

Abdul Karim al-Qaseer został przesiedlony dwa miesiące temu z Beit Hanoun w północnej Strefie Gazy do „strefy przemysłowej” na południowy wschód od miasta Gaza, gdzie znajduje się kilka fabryk przemysłowych, powiedział w sobotę lokalnemu dziennikarzowi pracującemu dla CNN.

Al-Qusair powiedział, że Izraelskie Siły Obronne „uderzyły w cały obszar (w wyniku czego zginęło wielu męczenników i rannych”, w którym się schronił).

„Byliśmy uwięzieni” – powiedział. „Próbowaliśmy wrócić na północ, ale utknęliśmy tutaj”. Każdego dnia byli męczennicy. Codziennie było bombardowanie. Każdego dnia panował głód.”

Al-Quseir dodał: „Piliśmy nawet wodę z toalet. Musieliśmy z niej pić i zmuszać nasze dzieci do picia. Nie było jedzenia ani picia.”
Abdul Karim Al-Qaseer przemawia w dzielnicy Tal Al-Hawa w mieście Gaza, 10 lutego.
Abdul Karim Al-Qaseer przemawia w dzielnicy Tal Al-Hawa w mieście Gaza, 10 lutego. CNN

Olfat Hamdan powiedziała, że ​​widziała ciała porzucone na ulicach miasta Gaza, zauważając, że „nikt nie był w stanie ich przeciągnąć ani przenieść”.

„Co widziałeś? Całkowita dewastacja – spójrzcie na skalę zniszczeń” – powiedziała w nagraniu zamówionym przez CNN, wskazując na zniszczone budynki i gruzy wokół niej.

Inny mieszkaniec miasta Gaza, Naeem Naeem, powiedział, że widział ciała na ulicach, a niektóre z nich opisał jako leżące tam od 10 dni.

Raisi Naeem przemawia w dzielnicy Tel al-Hawa w mieście Gaza, 10 lutego.
Raisi Naeem przemawia w dzielnicy Tel al-Hawa w mieście Gaza, 10 lutego. CNN

„Nikt nie może ich przenieść” – dodał. Dodał: „Zniszczyli te tereny, jak sami możecie zobaczyć”, wskazując na gruzy na nagraniu.

W północnej Gazie walki trwały sporadycznie. Na początku tego miesiąca armia izraelska ogłosiła dalsze operacje w północnej Strefie Gazy, stwierdzając, że „siły armii izraelskiej w dalszym ciągu wkraczają na tereny wojskowe Hamasu i eliminują terrorystów”.

READ  Irańska para została skazana za taniec na ulicach