3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Truskawki są pełne robactwa, wyświetlane są obrzydliwe mikroskopijne filmy

Truskawki są pełne robactwa, wyświetlane są obrzydliwe mikroskopijne filmy

Dziwne ale prawdziwe

29 marca 2023 | 13:40

Jakby te potrawy nie były wystarczająco „brudne”.

Truskawki mogą wydawać się czystym jedzeniem, ale średnio dojrzały okaz może zawierać bonanzę owadów. Miłośnicy owoców natknęli się na niepokojący film na Twitterze, który pokazywał soczyste czerwone owoce pełne mikroskopijnych stworzeń o proporcjach biblijnej zarazy.

„Masz dzisiaj dobry dzień? Przepraszam, że ją rozpieszczam, publikując ten film z truskawką pod mikroskopem” – czytamy w podpisie pod klipem, który Ma ponad 2,5 miliona wyświetleń na platformie.

Następujący po tym okropny materiał filmowy, ze złowrogą muzyką, pokazuje naukowca golącego plasterek truskawki i umieszczającego go pod mikroskopem. Następnie kamera przełącza się na widok z lupy, który pokazuje małe, wielobarwne, przypominające ćmy stworzenia wędrujące po powierzchni.

Wideo wywołało frustrację wśród widzów Jeden okropny komentator pisze„Dlatego myjesz jedzenie!”

Na szczęście jedzenie tych owadów nie jest szkodliwe dla ludzi.
Getty Images/iStockphoto

„Zrujnowałeś mi samotnie lato”. powiedział inny.

Jest to zgodne z trendem powiązanych filmów TikTok, które pojawiły się podczas pandemii. Patrzyłem, jak użytkownicy aplikacji maczają truskawki w słonej wodzie – a potem wyraziłem szok, gdy z owoców wyłoniły się małe robaki, jak coś z „potworów we mnie”.

mówi Celeste Radcliffe, użytkownik TikTok, w jednym klipie, wrzucając puszkę truskawek do miski z osoloną wodą. „Spójrz na to, spójrz na to” – mówi, przybliżając nagle poruszające się plamy na skądinąd zdrowo wyglądającej truskawce.

Jeden z błędów widziany pod mikroskopem.
AKBrews/Twitter

Jak się okazuje, truskawkowym kolonistą jest tak naprawdę Cętkowane skrzydło Drofsila, „drobna” inwazyjna muszka owocówka, która lubi składać jaja pod skórką truskawek i innych jagód. Stają się larwami i wypełzają ze skóry jak przerażająca pełzająca piniata.

Pomimo czynników reprodukcyjnych, które motywują je do rozmnażania, naukowcy uspokajają miłośników jagód, że nie mają się czego obawiać. codzienne zdrowie. Na przykład entomolog ze stanu Iowa, Don Lewis, powiedział: „Gąsienice będą znajdować się w odległości jednej pięćdziesiątej cala – niewidoczne gołym okiem”. Powiedział, że nawet gdybyśmy mogli je dostrzec, jest mało prawdopodobne, aby owoce ze sklepu spożywczego były ich siedliskiem, ponieważ zabijają lodówkę.

READ  Jak zobaczyć ostatni rój meteorów w roku
Insekt na truskawce.
Getty Images/iStockphoto

W rzeczywistości jedynym gwarantowanym sposobem zobaczenia stworzeń jest pozostawienie tego nienaturalnego przysmaku w temperaturze pokojowej na jeden do dwóch tygodni – w tym momencie muchy urosną do jednej szesnastej cala. Ale do tego czasu jagody i tak staną się zgniłe i niejadalne, według Lewisa.

Co ważniejsze, nie ma dowodów na to, że spożywanie tego pasożytniczego owocu, który jest integralną częścią jedzenia z upraw polowych, jest szkodliwe. „Rzeczywistość jest taka, że ​​większość przechowywanych owoców i ziaren ma pewien poziom inwazji owadów, którego nie można się pozbyć” – mówi SELF Srika Lahiri, entomolog z University of Florida. Powiedz USA TODAY w 2020 roku.

W związku z tym eksperci odradzają podawanie truskawek traktowanych solanką – metodą wykrywania szkodników powszechnie stosowaną przez komercyjnych hodowców owoców – ponieważ może to sprawić, że jagody będą smakować niepomiernie gorzej niż kilka owadów.

Przekrój wózka z truskawkami pod mikroskopem.
AKBrews/Twitter

Owady nie są jedynym wszechobecnym pokarmem.

W zeszłym miesiącu naukowcy poinformowali, że chleb sklepowy może zawierać śladowe ilości ludzkich włosów, kaczych piór, krowich rogów i świńskiej szczeciny.


Załaduj więcej…
https://nypost.com/2023/03/29/strawberries-are-packed-with-bugs-disgusting-microscope-videos-reveal/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj udostępniony adres URL