31 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Trener USMNT Berhalter nazywa czerwoną kartkę Desta „głupim błędem”

Trener USMNT Berhalter nazywa czerwoną kartkę Desta „głupim błędem”

Kyle’a BonaguryPisarz pracowniczy ESPN20 listopada 2023 o 22:16 czasu wschodniego3 minuty na przeczytanie

Hercules Gomez patroszy Sergino „Boneheada” Dest.

Hercules Gomez atakuje Sergino Dest po otrzymaniu czerwonej kartki w przegranym 2:1 meczu reprezentacji USA z Trynidadem i Tobago.

the Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej mężczyzn zakwalifikowała się do Copa America 2024 w poniedziałkowy wieczór pomimo przegranej 2:1 z gospodarzem Trynidadu i Tobago, po tym jak amerykański prawy obrońca Serginho Dest został wyrzucony z boiska za „głupi faul”, który trener Gregg Berhalter nazwał „głupim faulem”.

Przystępując do meczu – który był także ćwierćfinałem Ligi Narodów CONCACAF – po czwartkowym zwycięstwie 3:0 w dwumeczu Stany Zjednoczone przejęły pełną kontrolę nad meczem w 25. minucie po bramce Anthony’ego Robinsona.

Wydawało się to jasne, ponieważ Trynidad i Tobago musiało pokonać Stany Zjednoczone pięcioma bramkami, aby obalić wynik. Jednak 14 minut później Dest otrzymał jedną z najbardziej niewytłumaczalnych czerwonych kartek w historii reprezentacji USA.

Wyraźnie zdenerwowany oficjalną decyzją podjętą chwilę wcześniej, Dest jako pierwszy kopnął piłkę w trybuny. Ku konsternacji otaczających go kolegów z drużyny, w szczególności Giovanniego Reyny, Dest kontynuował rozmowę z sędzią i za drugą żółtą kartkę ukarano go czerwoną kartką.

„To niepokojące, ponieważ nie to chcemy reprezentować” – powiedział Berhalter. „To nie jest to, czym jesteśmy jako grupa. Jesteśmy dumni z tego, że zachowujemy dyscyplinę mentalną i walczymy w każdych okolicznościach, niezależnie od tego, czy są to dobre, czy złe decyzje. Powinniśmy nieprzerwanie działać i reagować w odpowiedni sposób, a to zdecydowanie nie była właściwą reakcją Sergino.”

Stany Zjednoczone rozegrały mecz w dziesięcioosobowym składzie i w dwumeczu wygrały 4:2, mimo porażki w rewanżu. Po meczu Dest przeprosił swoich kolegów z drużyny i fanów na Instagramie.

Po otrzymaniu czerwonej kartki na początku tego roku w meczu półfinałowym Ligi Narodów UEFA z Meksykiem, Dest został pierwszym amerykańskim zawodnikiem od 1990 roku, który otrzymał dwie czerwone kartki w tym samym roku kalendarzowym. Nie będzie dostępny do gry w półfinale Ligi Narodów UEFA w marcu przyszłego roku.

„Przeprosił grupę. Powiedział, że to się więcej nie powtórzy” – powiedział Berhalter. „Jako zespół, zawodnicy i sztab musimy pociągnąć go do odpowiedzialności, ponieważ jest to niewybaczalne. Naprawdę tak jest. Po meczu byliśmy bardzo stanowczy.

„Naraził wiele osób na ryzyko i zmusił wiele osób do wykonania o wiele dodatkowej pracy przy takiej pogodzie, a to jest niewybaczalne”.

Kiedy Dest zszedł z boiska, otrzymał to zadanie od kapitana Tima Reama i musiał zostać zepchnięty z boiska przez bramkarza Matta Turnera, gdy ten kierował się w stronę amerykańskiej ławki rezerwowych i do szatni.

W wywiadzie telewizyjnym po meczu Robinson opisał wybryki Desta jako „moment nieprofesjonalizmu”.

Berhalter nie chciał spekulować, czy Dest może otrzymać dodatkową karę za swoje czyny.

„To młody zawodnik. Jest ważną częścią tego zespołu” – powiedział Berhalter. „Nauczy się. Poprawi się. Popełnił głupi błąd. Wie o tym. Przeprosił zespół i idziemy dalej”.

Oprócz sześciu drużyn CONCACAF, w turnieju Copa America weźmie udział wszystkie dziesięć drużyn CONMEBOL, których gospodarzem będą Stany Zjednoczone. Turniej rozpocznie się 20 czerwca w Atlancie i zakończy 14 lipca w Miami.

READ  Saint Peter's stał się pierwszym 15. nasionem, które dotarło do Elite Eight w historii NCAA Championship