23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

To koniec linii corocznych aktualizacji Windows 10, mówi Microsoft – Ars Technica

To koniec linii corocznych aktualizacji Windows 10, mówi Microsoft – Ars Technica

Microsoftu

Chociaż system Windows 11 został wydany w październiku 2021 r., od tego czasu system Windows 10 otrzymuje coroczne „aktualizacje funkcji”. Windows 10 21H2 został wydany mniej więcej w tym samym czasie co Windows 11, a Windows 10 22H2 pojawił się rok później.

Ale wersja 22H2 będzie końcem drogi dla systemu Windows 10, według Aktualizacja mapy drogowej Opublikowane wczoraj. Jason Lesnick, Microsoft Product Manager, potwierdził, że system Windows 10 będzie nadal otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń do końca października 2025 r., ale nie będzie już corocznych aktualizacji funkcji dla systemu Windows 10.

„Jak udokumentowano na stronach cyklu życia systemów Windows 10 Enterprise, Education oraz Windows 10 Home i Pro, wsparcie dla systemu Windows 10 zakończy się 14 października 2025 r.” — napisał Leznek. Bieżąca wersja, 22H2, będzie ostateczną wersją systemu Windows 10, a wszystkie wersje będą nadal obsługiwane w ramach comiesięcznych wydań aktualizacji zabezpieczeń do tej daty.

Jeśli chodzi o codzienny praktyczny wpływ na osoby nadal korzystające z systemu Windows 10, nie jest to wielka sprawa. Firma nigdy nie opublikowała obszernych informacji o wydaniu dla systemu Windows 10 22H2 i jasne jest, że większość wysiłków Microsoftu dotyczyła systemu Windows 11 i jego wbudowanych aplikacji w ciągu ostatniego półtora roku. Przynajmniej niektóre osoby, które nadal korzystają z systemu Windows 10, robią to, ponieważ nie chcą zajmować się zmianami, więc koniec aktualizacji funkcji nie jest do końca bolesny.

Zbliżająca się aktualizacja 2025 oznacza, że ​​komputery, które nie spełniają wymagań systemowych Windows 11, nie będą już mogły otrzymywać oficjalnie obsługiwanych aktualizacji zabezpieczeń Windows. Większość z tych systemów będzie miała w tym momencie co najmniej siedem lub osiem lat, co jest stare, ale nie przekracza punktu użyteczności dla wielu urządzeń; Użytkownicy będą musieli zaryzykować, instalując nieobsługiwany system Windows 11 lub alternatywny system operacyjny, taki jak ChromeOS Flex lub inną wersję systemu Linux.

READ  iPhone 16 Pro: w tym roku pojawią się cztery nowe funkcje aparatu

Leznek powiedział również, że następna wersja „LTSC” systemu Windows 11 zostanie wydana dopiero w drugiej połowie 2024 r. Wersje LTSC, czyli Long Term Service Channel, otrzymują aktualizacje zabezpieczeń dłużej niż inne roczne wydania systemu Windows i mają na celu być stabilnymi platformami dla administratorów IT, aby z nich korzystać, jeśli nie chcą nadążać za wydawaniem co roku nowych wersji systemu Windows. Regularne konsumenckie wersje systemu Windows nadal mają otrzymać dużą aktualizację 23H2 w drugiej połowie tego roku.