24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Teraz Stany Zjednoczone patrzą dalej, modyfikując swoje okręty wojenne na Morzu Śródziemnym

Teraz Stany Zjednoczone patrzą dalej, modyfikując swoje okręty wojenne na Morzu Śródziemnym

NA POKŁADZIE USS BATAAN (AP) – Kiedy pod koniec ubiegłego roku na Morzu Czerwonym nasiliły się ataki rakietowe i drony, członkowie załogi USS Bataan pracowali przez całą dobę, aby mieć pewność, że zostaną zestrzeleni, zanim dotrą do przepływających statków handlowych.

Kilka tygodni później nadal doskonalą ten proces w ramach szkoleń i symulacji, a także dziesiątki innych scenariuszy, pomimo przeniesienia się na północ, w stronę Morza Śródziemnego, gdzie komercyjny ruch morski jest zagrożony.

Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych dostosowuje rozmieszczenie swoich okrętów wojennych na Bliskim Wschodzie, aby utrzymać swoją dominację w regionie – i obecnie patrzy w dłuższą metę, w miarę narastania obaw, że wojna Izraela z Hamasem w Gazie może wywołać konflikt regionalny.

Bataan to amfibia, wielopokładowy statek szturmowy wypełniony pojazdami opancerzonymi i sprzętem wojskowym z niską zatoką, który może nabrać wody i wystrzelić statki desantowe bezpośrednio do morza.

Okręt dowodzi obecnie amerykańską grupą zadaniową we wschodniej części Morza Śródziemnego po sprowadzeniu do domu w nowym roku najnowszego lotniskowca Marynarki Wojennej, USS Gerald Ford.

Bataan i jego dwa statki pomocnicze, USS Mesa Verde i USS Carter Hall, mają łącznie około 2500 żołnierzy piechoty morskiej i marynarzy.

Utworzenie wielozadaniowych sił morskich jest idealnym rozwiązaniem ze względu na złożony charakter konfliktu i powiązane z nim regionalne źródła napięć, mówi podpułkownik Marynarki Wojennej Jeremy Hawkins, starszy planista w grupie zadaniowej.

„Jesteśmy w stanie naprawdę niezależnie działać na międzynarodowych wodach i przestrzeni powietrznej. Daje nam to dużą swobodę działania” – powiedział. „Unosimy się na kawałku Ameryki, gdziekolwiek jesteśmy.”

Gdy to mówił, z pokładu nad głową wzniósł się AV-8B Harrier, rozpoczynając nocny lot, którego celem było utrzymanie pilotów i personelu pomocniczego w gotowości.

Wojna w Gazie trwa już piętnasty tydzień i nadal zwiększa napięcie w wielu punktach zapalnych w szerszym regionie, z których wiele dotyczy wspieranych przez Iran grup zbrojnych, w tym Hezbollahu w Libanie i ruchu Houthi w Jemenie.

READ  Stany Zjednoczone wyrażają swoje poparcie dla nałożenia sankcji na Izrael w związku z postanowieniami Międzynarodowego Trybunału Karnego

„Rozmieszczenie USS Bataan we wschodniej części Morza Śródziemnego ma na celu osiągnięcie dwóch celów” – powiedział Gregory Avtandilian, starszy wykładowca w Szkole Służb Międzynarodowych Uniwersytetu Amerykańskiego w Waszyngtonie.

„Ma na celu powstrzymanie Hezbollahu od wzmożenia ataków rakietowych na Izrael, co mogłoby doprowadzić do szerszej wojny, a także wzmocnienie amerykańskiej obecności morskiej na Morzu Czerwonym w nadziei, że odstraszy to Huti od dalszych ataków na żeglugę w tym obszarze morze.” woda.”

W październiku Stany Zjednoczone zgromadziły znaczące siły morskie i wysłały dwa lotniskowce na Bliski Wschód po tym, jak ataki Hamasu w Izraelu doprowadziły do ​​ciągłego ataku na Gazę.

Bataan popłynął w piątek w kierunku wschodniej części Morza Śródziemnego po wzięciu udziału w ćwiczeniach ogniowych z członkiem NATO, Grecją, na kontynencie tego kraju.

Kryzys przedłużył rozmieszczenie załogi na morzu przez sześć miesięcy, a armia amerykańska polegała na umiejętnościach szybkiego rozmieszczania 26. Morskiej Jednostki Ekspedycyjnej stacjonującej w Północnej Karolinie wraz z Marynarką Wojenną.

Oznacza to, że snajperzy i eksperci od rozbiórek spędzają dni w bliskim kontakcie z lekarzami OIOM-u i oficerami wywiadu.

Wszystkie mieszkają połączone labiryntem korytarzy bez okien, a wiele z nich wykorzystuje odległe narożniki, aby stworzyć przestrzeń do ćwiczeń lub korzysta z ramp na pokładzie do ćwiczeń.

Czternaście pokładów mieszkalnych i obszarów administracyjnych otacza hangar dla helikopterów i szpital, którego centrum znajduje się na statku o długości 257 metrów (843 stóp).

Pilot helikoptera szturmowego, kapitan marynarki wojennej Sam Peters, mówi, że ma nadzieję wkrótce wrócić do domu, do Valdosta w stanie Georgia, zdaje sobie jednak sprawę, że jego pobyt na pokładzie może zostać ponownie przedłużony.

„Szczerze mówiąc, stale się szkolimy i zawsze jesteśmy gotowi reagować na kryzysy, i nie sądzę, żeby nasza misja naprawdę się zmieniła” – powiedział. „Powiedziałbym, że różnica (po przyjeździe do Grecji) polega na tym, że jedzenie jest trochę lepsze”.

READ  Sąd ONZ uniemożliwia Wenezueli zmianę kontroli Gujany nad spornym terytorium