18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Symulacje przewidują, kiedy ludzkość wyginie

Symulacje przewidują, kiedy ludzkość wyginie

Pewnego dnia nastąpi koniec świata. Kiedy tak się stanie, Słońce zasadniczo eksploduje na zewnątrz, niszcząc wiele otaczających go planet, gdy te „umierają” i przechodzą przez kolejny cykl swojego życia. Naukowcy twierdzą jednak, że zanim to nastąpi, prawdopodobnie możemy spodziewać się końca ludzkości.

Nie ma wątpliwości, że zmiany klimatyczne to ciągły problem, który wielu naukowców próbuje rozwiązać. Wpadli na kilka fajnych i imponujących pomysłów, w tym wysłanie bąbelków w przestrzeń kosmiczną, aby pomóc zablokować promieniowanie słoneczne. Jednak żadne rozwiązanie nie zostało jeszcze wdrożone.

W rezultacie zmiany klimatyczne w dalszym ciągu postępują, grożąc stopieniem czap lodowych, co spowoduje zepchnięcie setek tysięcy mil plaż pod ocean. Według nowej symulacji koniec ludzkości może nastąpić za mniej niż 250 milionów lat, jeśli zmiany klimatyczne będą kontynuowane w dotychczasowym tempie.

Źródło obrazu: Biaset/Adobe

Symulację przeprowadził superkomputer, wykorzystując różne dane dotyczące aktualnego klimatu Ziemi i chemii oceanów, a także stanu tektoniki i biologii płyt. Symulacje wykazały, że w ciągu 250 milionów lat ziemska atmosfera będzie pełna dwutlenku węgla. To, w połączeniu z ciepłem słonecznym, sprawi, że Ziemia nie będzie w stanie utrzymać wielu form życia, w tym ludzkości.

Oznacza to, że koniec ludzkości prawdopodobnie nadejdzie z powodu klimatu, w którym uprawa żywności jest prawie niemożliwa. Planeta staje się pozbawiona źródeł wody i pożywienia dla ssaków, co doprowadza nas wszystkich do wyginięcia. To przerażający pomysł i naukowcy bez wątpienia będą nadal szukać sposobów jego zwalczania.

To także nie jest szalony pomysł. Symulacje sugerują, że będziemy świadkami powszechnych temperatur od 40 do 50 stopni Celsjusza, czyli mniej więcej od 104 do 122 stopni Fahrenheita. Temperatury te będą się pogłębiać jedynie w wyniku rosnącego poziomu wilgotności, co sprawi, że Ziemia nie będzie nadawała się do zamieszkania.

READ  Sygnał rentgenowski „echa światła” podczas erupcji centralnej czarnej dziury Drogi Mlecznej - Ars Technica

Badanie opublikowano w Przyrodnicze nauki o ziemi Odkrycia te szczegółowo opisują i oferują unikalny wgląd w przyszłość, która może czekać ludzkość i setki innych gatunków ssaków.