15 maja, 2024

Święty Piotr awansuje do Sweet 16 po Murray State

Czwartek, Zaskoczony św. Piotr Kentucky Została 10. rozstawionym i 15., aby wygrać NCAA Men’s Championship Game.

W sobotę dołączyła do naprawdę rzadkiego powietrza. W drugiej rundzie meczu z nr 7 Murray State kontynuuj Pawia tam, gdzie przerwali 70-60 zwycięstwo nad zawodnikami Aby zabezpieczyć nieprawdopodobną ofertę Sweet 16. I tak jak w czwartek, to nie był przypadek. Święty Piotr był lepszym zespołem od samego początku.

Pawie nie pozostawały w tyle za stanem Murray. Otworzyli prowadzenie 32-27 w pierwszej połowie, a następnie zdobyli pierwsze osiem punktów w drugiej połowie, jakby deklarowali wątpiącym, że to już się dzieje. Murray State kilkakrotnie ucinał szorty, ale św. Piotr za każdym razem miał odpowiedź.

Clarence Robert (12) z St. Peter odpowiedział w drugiej połowie przeciwko Murray State w sobotę. (Zdjęcie: Andy Lyons/Getty Images)

Teraz drużyna Murray State, która wystartowała w sobotę 31:2 powróci do domu z trzecią porażką w sezonie i pierwszą po 21 zwycięstwach z rzędu. Tymczasem St. Peter planuje podróż w przyszły weekend do regionalnego obszaru Filadelfii 90 mil na południe od swojego kampusu w Jersey City w New Jersey. Czeka na zwycięzcę niedzielnego meczu Texas-Purdue.

Dzięki tej wygranej St. Peter został trzecim rozstawionym 15. miejscem, które zakwalifikowało się do drugiego weekendu turnieju. W 2013 roku jako pierwsze zrobiło to miasto Gulf Coast z wsadów na Florydzie. Oral Roberts powtórzył ten wyczyn dopiero w zeszłym roku. Teraz do ekskluzywnego klubu dołącza św. Piotr.

„To fantastyczna jazda” – powiedział CBS trener Shaheen Holloway po meczu. „Jak to się dzieje… Przez cały rok mówię tym facetom, że nikt nie pracuje ciężej niż oni. To, co włożyłem w tych facetów – to proste. Trening jest ciężki. Uznanie dla tych facetów. Zasługują na to. „

READ  Najważniejsze wydarzenia z maratonu bostońskiego: Evans Shebet powtarza tytuł mistrza; Helen Aubry wygrywa swój debiut w Bostonie

Impreza w domu uczciła tę okazję trafnie.

Starszy napastnik KC Ndefo prowadził St Peter’s z 17 punktami, 10 zbiórkami i sześcioma blokami, w tym późnym Swatem, który przerwał zwycięstwo.

Młodszy obrońca Doug Edert dodał 13 punktów z ławki, w tym ten późny potrójny punkt, który stłumił karierę Murraya State.

Jako drużyna St. Peter’s Murray State wygrał 34,6% strzelania z ziemi, odrzut bojowy 38-31 i margines zwrotny 12-10. Jak wcześniej wspomniano, w sobotę zespół był najlepszy.

Paw zmierzy się z kolejnym trudnym testem przeciwko silnemu zespołowi konferencyjnemu w Filadelfii. Ale to troska na przyszły tydzień. Na razie chwila należy do św. Piotra.