18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Świdek prowadzi Szwajcarię przeciwko Polsce w Pucharze BJK

Świdek prowadzi Szwajcarię przeciwko Polsce w Pucharze BJK

Autor: Chris Oddo | @TheFanChild | Piątek, 12 kwietnia 2024 r

Źródło zdjęcia: Puchar ITF/BJK

Iga Świątek Seria zwycięstw nie jest obca. W 2022 roku rozegrał 37 meczów i zaliczył niewielką liczbę występów w reprezentacji Polski w BJK Cup – Świdek wygrał sześć z rzędu w tym formacie, pokonując 158. pozycję na świecie. Simona Waltert Polska pokonała Szwajcarię 6:3, 6:1 i objęła prowadzenie.

Dalej: Osaka wraca do Pucharu BJK ze zwycięstwem

Ekspres tenisowy

„To było trudniejsze zwycięstwo, niż sugerował wynik”, powiedział Świdek, który obronił sześć z siedmiu break pointów i zdobył 15 z 21 punktów powrotnych po drugim serwisie przeciwko 23-latkowi.

Polak przegrał łącznie 5 meczów w ostatnich trzech meczach w Pucharze BJK i ogólnie ma bilans 8-2 w Pucharze BJK.

„Rozegraliśmy wiele równych meczów z dużą ilością dwójek i break pointów. Oczywiście nie było to łatwe – czułem, że przy wsparciu szwajcarskiej publiczności może grać z niekorzystnej sytuacji, bez presji”.


Numer 1 świata Svidek nie przegrała w Pucharze BJK od porażki z Dayaną Yastremską w 2019 roku – w piątek po raz pierwszy wystąpiła na turnieju od 2022 roku.

„Wiedziałem, co mogę pokazać i chciałem się upewnić” – dodał czterokrotny mistrz głównych zawodów. „Ponieważ na początku popełniłem kilka błędów, co trochę zmieniło dynamikę, ale kluczem było przemyślenie tego i nie popełnianie tych samych błędów, więc cieszę się, że to zrobiłem”.

Świątek wygrała już sześć meczów z rzędu w Pucharze Billie Jean King i jest niepokonana od porażki z Ukrainką Dayaną Yastremską w 2019 roku.


Francja i Wielka Brytania podzieliły się

READ  Polski premier potępia UE przed wizytą w Parlamencie Europejskim

Francja i Wielka Brytania zmierzyły się na glinie Le Portal podczas emocjonującego dnia kwalifikacji PJK Cup.

Dianę Barry Katie pokonała Boulder 6:2, 6:0 i zapewniła Francji prowadzenie po 12 meczach z rzędu. Emmę Raduganu Pokonała Caroline Garcię 3:6, 6:3, 6:2 i wyrównała dwupoziomowe narody.

Francja i Wielka Brytania spotykają się po raz drugi po 43 latach bez spotkania naprzeciw siebie. Francja wygrała zeszłoroczne spotkanie w Coventry w Wielkiej Brytanii 3:1.

Zwycięstwo Radukanu nad 23. miejscem na świecie było jego pierwszym zwycięstwem w pierwszej 25 od turnieju Indian Wells w 2023 roku. Garcia i Boulder rozpoczną grę po wznowieniu gry w sobotę w Le Chaudron. Para rozdzieliła swoje poprzednie dwa spotkania w 2022 roku.

Oto wyniki innych kwalifikujących się gum:

Słowacja 2, Słowenia 0 | Bratysława, Słowacja
Japonia 2, Kazachstan 0 | Tokio, Japonia
Polska 2, Szwajcaria 0 | Pyle, Szwajcaria
Australia 2, Meksyk 0 | Brisbane, Australia
Ukraina 1, Rumunia 0 | Wyspa Amelii, USA
Brazylia 0, Niemcy 0 | São Paulo, Brazylia
USA 0, Belgia 0 | Orlando, Stany Zjednoczone