18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Światowa Federacja Baseballu Softballu – była gwiazda MLB Dennis Cook będzie menadżerem Polski

Światowa Federacja Baseballu Softballu – była gwiazda MLB Dennis Cook będzie menadżerem Polski

Polski Związek Baseballu ogłosił mianowanie byłego miotacza Major League Baseball (MLB) Dennisa Cooka na menadżera narodowej drużyny baseballowej. Były olimpijczyk Paul Brage będzie pełnił funkcję trenera rezerwowego i specjalnego doradcy programu. Do personelu dołączył także weteran MLB i trener John McClaren.

Cook miał 15-letnią karierę w lidze MLB. Wystąpił w 665 meczach i przyczynił się do zdobycia tytułów World Series w 1997 (Florida Martins) i 2002 (Anaheim Angels). Posiada doświadczenie trenerskie w Europie jako menadżer szwedzkiej drużyny narodowej. Trenował także reprezentacje Niemiec i Włoch.

„Zabrał mnie do Polski [job] „To samo sprowadziło mnie do Szwecji – wstali i zaczęli od zera” – powiedział Cook. MLB.com. „Myślę, że Polska jest bardzo daleko w tyle w rankingach. Myślę, że ich konfederacja w końcu zacznie napierać, aby zobaczyć, co mogą zrobić. Potencjał jest”.

McClaren zarządzał drużynami Seattle Mariners (2007 i 2008) i Washington Nationals (2011), a w latach 1986–2017 był trenerem różnych organizacji. Pełnił także funkcję trenera trzeciej bazy w Stanach Zjednoczonych podczas inauguracyjnych zawodów World Baseball Classic, międzynarodowego klasyka baseballu. reprezentacje Włoch i Chin. Jest członkiem Komisji Coachingowej WBSC.

„Jestem zachwycony możliwością bycia częścią sztabu trenerskiego reprezentacji Polski” – powiedział McLaren. Czerpiąc z moich wcześniejszych międzynarodowych doświadczeń w baseballu, chętnie przyczynię się do sukcesu drużyny i wesprę polskich zawodników w wykorzystaniu ich pełnego potencjału przed World Baseball Classic 2026.

John-McLaren--WBSC-

Bragiel jest biznesmenem działającym w funduszach inwestycyjnych. Jest byłym członkiem drużyny i trenerem Letnich (Rio de Janeiro 2016) i Zimowych (Soczi 2018) Igrzysk Olimpijskich. Urodzony w Chicago (USA) w rodzinie Polaków, był pod wrażeniem europejskich drużyn (Włoch, Holandii, Anglii, Czech) w World Baseball Classic i chciał, aby Polska zrobiła to samo.

„Jestem naprawdę zaszczycony możliwością dołączenia do sztabu trenerskiego i jestem zaangażowany w wykorzystywanie mojego doświadczenia w budowaniu organizacji sportowych i biznesowych, aby stworzyć solidne podstawy dla baseballu w Polsce” – powiedział Brezile.

READ  ALE Active Life Energy Partnerzy z IRONMAN w Polsce

„Widzieliśmy, jak inne kraje to robiły. Dlaczego my nie możemy?” powiedział. „Zwłaszcza dlatego, że mamy tak dużą populację imigrantów – większą niż we wszystkich tych krajach”.

Cyfrowy start-up ASEAN

Polska wraz z Finlandią zajmuje 72. miejsce w światowym rankingu WBSC Konami. W dniach 22–27 lipca Polska będzie gościć w Qudnie 35. miejsce Ukrainę, 47. Litwę, Finlandię i 74. Rumunię w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy w baseballu – grupa B.

Celem średnioterminowym Cooka jest udział w kwalifikacjach World Baseball Classic w przyszłym sezonie. Według doniesień Polski Związek Baseballu planuje poszukiwania zawodników polskiego pochodzenia grających zawodowo i na uczelniach w baseballu w Stanach Zjednoczonych.

„Myślę, że Anglia wykonała dobrą robotę. Przyjęli amerykańskie dzieci i teraz są jedną z najlepszych drużyn w Europie” – powiedział Cook. „Promuj kilku zawodników polskiego pochodzenia – graczy z dużych lig i kilku chłopaków z niższych lig, którzy mają pewne polskie korzenie – myślę, że jest w tym duży potencjał”.

„Nie możesz sprowadzić tam wszystkich zagranicznych graczy, ponieważ stracisz dzieci we własnym kraju” – dodał.

„Naszym celem zawsze było – nie wiem – aby jedna trzecia zespołu była Polakami, nawet w pierwszej rundzie” – skomentował Brezil.

Pierwszy test zaplanowano na 26 kwietnia w Kudnie. Drugi proces odbędzie się na początku maja w Chicago w USA.