16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Studia składają scenarzystom kontrpropozycję;  Rozmowy zostaną wznowione – Termin

Studia składają scenarzystom kontrpropozycję; Rozmowy zostaną wznowione – Termin

Po pierwszym dniu negocjacji od czasu strajku związku pisarzy 2 maja, AMPTP i WGA zawiesiły negocjacje do przyszłego tygodnia po tym, jak obie firmy złożyły kontrpropozycję do propozycji związku.

Oto przesłanie WGA do członków tego wieczoru:

„Twój komitet negocjacyjny otrzymał dziś kontrpropozycję od AMPTP. Ocenimy ich ofertę i po naradzie wrócimy do nich z odpowiedzią WGA w przyszłym tygodniu.”

Czasami większy postęp można osiągnąć w negocjacjach, gdy są one prowadzone bez szczegółowego opisu ruchów każdej ze stron i następującego po nich ogólnego rozeznania, co te posunięcia oznaczają. Takie będzie nasze podejście, przynajmniej na razie, dopóki nie pojawi się coś istotnego do zgłoszenia lub dopóki kierownictwo nie użyje mediów lub alternatyw branżowych, aby spróbować wpłynąć na narrację.

„Gildia ma zawsze prawo kontaktować się z naszymi członkami i zrobi to, gdy uznamy, że są jakieś wiadomości, o których powinniście wiedzieć. W międzyczasie, proszę, nadal okazujcie swoje zaangażowanie, pojawiając się na liniach pikiet: dla siebie, koledzy pisarze, SAG-AFTRA, innych członków Gildii i wszystkich dotkniętych strajkami w naszym społeczeństwie.

Kluczowe kwestie w 102-dniowym strajku obejmują podwyżki płac, pozostałości transmisji oparte na oglądalności, „utrzymanie pokoju scenarzystów” poprzez minimalną liczbę pracowników i gwarantowane dni robocze oraz zaporę ogniową przeciwko wykorzystaniu sztucznej inteligencji w pisaniu scenariuszy.

Nadzieje na zakończenie strajku po raz pierwszy obudziły się ponownie 1 sierpnia, kiedy prezes AMPTP Carole Lombardini Zwołał na posiedzenie związkową komisję negocjacyjną 4 sierpnia w celu omówienia warunków wznowienia rokowań. Wkrótce jednak został rozbity, gdy rozmowy te zatrzymały się w dniu, w którym się rozpoczęły, a związek oskarżył AMPTP o dalsze bawienie się tym samym „zmęczonym antyzwiązkowym podręcznikiem”.

AMPTP odpowiedział, mówiąc, że „naszym jedynym dowodem jest przywrócenie ludzi do pracy” i zapytał „czy mamy chętnego partnera do negocjacji”.

READ  Raper z Atlanty Trouble, lat 34, został zastrzelony podczas nalotu na dom | muzyka rap

Nadzieje ponownie wzrosły w czwartek, kiedy WGA ogłosiło, że Lombardini ponownie skontaktował się ze związkiem – tym razem w celu wznowienia negocjacji.

„Nasza komisja wraca do stołu negocjacyjnego gotowa do zawarcia uczciwego porozumienia, wiedząc, że zjednoczone członkostwo WGA jest za nami i jest wspierane przez ciągłe wsparcie naszych sojuszników związkowych” – powiedział związek o wezwaniu. „Oczekujemy, że AMPTP udzieli odpowiedzi na propozycje WGA”.

Kiedy wstępne porozumienie zostanie ostatecznie osiągnięte, oficjalne zakończenie strajku zajmie około czterech dni, a organy zarządzające WGA West i WGA East wyrażą zgodę, a następnie ich członkostwo poświadczy umowę. Tyle czasu zajęło zakończenie dwóch ostatnich strajków WGA – w 1988 i 2007 – 2008.