16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Studia są gotowe nakręcić program, który, jak mają nadzieję, zakończy strajk SAG-AFTRA

Studia są gotowe nakręcić program, który, jak mają nadzieję, zakończy strajk SAG-AFTRA

Największe hollywoodzkie studia przygotowują się do złożenia w piątek SAG-AFTRA propozycji, która, ich zdaniem, zakończy 113-dniowy strajk aktorów.

Stowarzyszenie Producentów Filmowych i Telewizyjnych ostrzegło już wcześniej gildię aktorów, że jeśli do końca tego tygodnia nie zostanie osiągnięte porozumienie, stacje będą musiały odwołać niektóre programy telewizyjne, a premiery kinowe w lecie 2024 r. wystąpią dalsze opóźnienia.

Niewykluczone, że rozmowy potrwają do końca tygodnia, zwłaszcza jeśli obie strony uważają, że wstępne porozumienie jest w zasięgu ręki. Umowy z Directors Guild of America i Writers Guild of America zostały sfinalizowane odpowiednio w sobotę czerwca i niedzielę września.

W piątek w wiadomości na Instagramie przewodnicząca związku Fran Drescher wyraziła nadzieję, że reakcja studia „zamknie transakcję”.

„Miejmy nadzieję, że dyrektor generalny amptp pojawi się ponownie ze stemplem na liczniku transakcji!” – napisała.

Do chwili obecnej AMPTP nie poinformowało związku, że jego oferta będzie „ostatnią, najlepszą i ostateczną” ofertą. Jest to termin techniczny stosowany w negocjacjach pracowniczych i ma za zadanie wskazać, że pracodawca nie pójdzie na żadne dalsze istotne ustępstwa.

Biorąc jednak pod uwagę, że SAG-AFTRA już strajkuje, związek może po prostu odmówić jego przyjęcia i kontynuować strajk.

SAG-AFTRA podała, że ​​w zeszłą sobotę złożyła kontrofertę i od tego czasu oczekuje na odpowiedź. W środę konsorcjum przedstawiło także trzygodzinną prezentację na temat swoich najnowszych propozycji dotyczących sztucznej inteligencji.

Związek trzyma się pewnych zapisów – m.in. dotyczących sztucznej inteligencji – które uważa za „egzystencjalne” dla aktorów. Studia skarżyły się, że aktorzy przedstawiają coraz więcej scenariuszy dotyczących sztucznej inteligencji i nie dążą do porozumienia.

Negocjacje obejmowały także kilkanaście innych punktów, które są przedmiotem sobotniego licznika SAG-AFTRA.