3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Studenci BYU Nursing udzielają pomocy ukraińskim uchodźcom w Polsce

Studenci BYU Nursing udzielają pomocy ukraińskim uchodźcom w Polsce

Provo, Utah – Jesteśmy teraz ponad 100 dni od rosyjskiej inwazji na Ukrainę, a wielu Utanów nadal robi, co może, dla ukraińskich uchodźców.

Ponad tuzin studentów studiów licencjackich i dwóch ich profesorów w College of Nursing BYU ukończyło w zeszłym miesiącu. Po spędzeniu trzech tygodni w Finlandii udali się do Polski, aby pomóc ukraińskim uchodźcom.

Symbria Lewis, senior z Murray, powiedziała: „To było naprawdę niesamowite doświadczenie.

Studenci i ich profesorowie spędzili czas w Krakowie przed wejściem do pociągu do Warszawy, stolicy Polski. To tam pomagali w ukraińskim ośrodku dla uchodźców, w którym przebywało ponad 3000 uchodźców.

„Większość dnia spędziłem na montażu urządzeń sanitarnych, a następnie pracowałem dla dzieci w przedszkolu” – powiedział Lewis.

Dr Julie Valentine, prodziekan Kolegium Pielęgniarstwa i dr Leslie Miles, profesor towarzyszyli 13 studentom.

„Ustawiliśmy ogromną górę dziecięcych i dziecięcych fotelików samochodowych, krzesełek do karmienia i innych rzeczy” – powiedział dr Valentine.

Zarówno dr Valentine, jak i dr Miles byli wzruszeni, kiedy rozmawiali o wpływie wojny na uchodźców.

„Byliśmy tak zszokowani tym, jak było cicho, cicho bawiące się dzieci i tak wiele osób wpatrujących się w swoje łóżeczko, naprawdę było wielkie poczucie smutku” – powiedział dr Valentine.

Według dr. Valentine’a, obecnie 25 proc. mieszkańców Krakowa to ukraińscy uchodźcy, którzy przebywali w Polsce przez tydzień.

Według dr Milesa jest to ciągły kryzys.

„Prawda jest taka, że ​​to jest ludobójstwo, to się dzieje, a my jako obywatele świata nie możemy o tym zapomnieć.

To doświadczenie miało również wpływ na uczniów takich jak Louise.

„Naprawdę mają rodziny takie jak my i mają dzieci, których pragną, tęsknią za nimi” – powiedział Lewis.

Chociaż wracają do stanów, zarówno dr Valentine, jak i dr Miles twierdzą, że ich praca trwa nadal.

READ  Nowe dane spisowe ujawniają zmiany w składzie etnicznym i językowym Polski

Powiedzieli FOX 13 News, że pracują z siedmioma ukraińskimi nauczycielami, których spotkali w Polsce, aby pomóc innym ukraińskim uchodźcom, głównie kobietom i dzieciom.

Po zostawieniu dużej części serca w Polsce, dr Valentine mówi, że bardzo chcą wrócić do punktu i nadal pomagać potrzebującym.