24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Środkowy UConn Donovan Clingan zostaje wybrany do draftu NBA

Środkowy UConn Donovan Clingan zostaje wybrany do draftu NBA

Donovan Clingan, student drugiego roku drużyny UConn, Donovan Clingan – jeden z filarów drużyny Huskies grających jeden po drugim w turnieju NCAA Tournament – ​​weźmie udział w Draft NBA 2024.

Przewiduje się, że Clingan, trzeci kandydat na liście 100 najlepszych graczy ESPN, stanie się numerem 1 w czerwcowym drafcie po dominującej passie w końcówce sezonu i turniejach NCAA.

Clingan opuszcza UConn, aby dołączyć do NBA po historycznej karierze w szkole średniej i na studiach. Przed dołączeniem do trenera Dana Hurleya w UConn, Clingan stał się jedną z legend wszechczasów szkoły w Connecticut w Bristol Central High School pod okiem trenera Tima Barretta.

Dwa lata spędzone w UConn „przerosły wszystkie moje marzenia i oczekiwania” – stwierdził Clingan w poście w mediach społecznościowych.

Po pokonaniu kilku problemów na początku sezonu 20-letni Clingan zagrał swoją najlepszą koszykówkę w marcu i kwietniu. Wykorzystał swoją rozpiętość skrzydeł wynoszącą 2,5 metra i doskonałe wyczucie czasu, aby stać się płodnym graczem, ze średnią 2,5, co plasowało go na ósmym miejscu w kraju.

Clingan odegrał także ogromną rolę w ataku nr 1 w kraju. Husky prowadzili wiele setów na połowie kortu przez Clingana na niskich, środkowych i wysokich słupkach. Ustawił zasłony, co ułatwił mu drybling, dobrze wykończył piłkę obiema rękami i popisał się doskonałą pracą nóg przy krawędzi.

Clingan notował średnio 15,3 punktu, 8,3 zbiórek i 3,2 bloków dla drużyny Huskies w 2024 r., a to wszystko powyżej średnich jego sezonu. W zwycięstwie nad Northwestern w drugiej rundzie zdobył osiem bloków, co było jego najlepszym wynikiem w karierze. Jego 19 bloków ogółem w turnieju NCAA to najwięcej od turnieju w 2016 roku.

READ  Dżety dodają DJ Redowi kąta pleców

Według ESPN Stats & Information Clingan był jednym z dwóch zawodników, którzy w tym sezonie zdobyli 400 punktów, 80 bloków i 50 asyst w I lidze – wraz z zdobywcą nagrody im. Johna R. Woodena z drużyny Purdue, Zachem Eddym.

Draft NBA odbędzie się w dniach 26–27 czerwca w Nowym Jorku.

Analityk ESPN NBA Draft Jonathan Givony przyczynił się do powstania tego raportu.