28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Spółka zamierza zlikwidować 740 stanowisk pracy, czyli 2% ogółu siły roboczej

Spółka zamierza zlikwidować 740 stanowisk pracy, czyli 2% ogółu siły roboczej

Nike Firma planuje zwolnić 740 pracowników w swojej centrali w Oregonie przed 28 czerwca, poinformowała urzędników państwowych.

Firma powiadomiła władze stanowe i lokalne o redukcji zatrudnienia w swojej centrali w Beaverton w stanie Oregon w zawiadomieniu wydanym Ustawa o dostosowaniu i przekwalifikowaniu pracowników Piątek.

Gigant odzieży sportowej „trwale zredukuje liczbę pracowników w swojej globalnej centrali” w ramach „drugiej fazy skutków”, która rozpocznie się 28 czerwca – napisała w zawiadomieniu, które zostało opublikowane po raz pierwszy, starsza wiceprezes Nike Michelle Adams. Reutera I Radio publiczne w Oregonie.

Dwa miesiące temu dyrektor generalny Nike, John Donahue, powiedział pracownikom w notatce o planach redukcji zatrudnienia o około 2%, czyli o ponad 1600 pracowników. Poinformował o tym „Wall Street Journal”. na czas. Na dzień 31 maja 2023 roku firma zatrudniała około 83 700 pracowników.

„Nike zawsze jest w najlepszej formie, gdy jesteśmy w ofensywie. Działania, które podejmujemy, pozwalają nam odpowiednio dobrać wielkość naszej organizacji, aby wykorzystać nasze największe możliwości rozwoju w miarę wzrostu zainteresowania sportem, zdrowiem i dobrym samopoczuciem niż kiedykolwiek” – podała firma w oświadczeniu dla USA TODAY. „Wszystkich”. Chociaż te zmiany wpłyną na około 2% naszego całkowitego personelu, jesteśmy wdzięczni za wkład wniesiony przez wszystkich członków naszego zespołu Nike.

Świętujemy 20 kwietnia: Zdobądź oferty jedzenia w Wingstop, Popeyes i nie tylko. Lub popijaj napoje THC Snoop Dogga

Zwolnienia w Nike wynikają z cięć kosztów

Cięcia są częścią trzyletniego planu cięć kosztów o wartości 2 miliardów dolarów Ogłoszono Nike w grudniu.

Nike dąży do cięcia kosztów, ponieważ spodziewa się „niskiego jednocyfrowego” spadku przychodów w pierwszej połowie roku podatkowego 2025, który rozpoczyna się 1 czerwca. Oficer Matt Friend powiedział podczas Wezwanie do zapłaty z 21 marca 2024 r.

Akcje Nike wzrosły w ciągu ostatniego tygodnia o prawie 2%, ale w tym roku spadły o ponad 11%, a w ciągu 12 miesięcy spadły o ponad 23%.

READ  Wall Street zamknęła się niżej, ponieważ spadły akcje technologii reklamowych i mediów społecznościowych

Więcej aktualności Nike: Stroje olimpijskie latają i czy Caitlyn Clarke dostanie własny but?

On gra

Olimpijskie stroje lekkoatletyczne Nike budzą kontrowersje

Nowe stroje lekkoatletyczne Nike na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 r. budzą kontrowersje wśród krytyków i innych sportowców.

Na początku tygodnia nowe stroje Nike na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 r. spotkały się z krytyką, ponieważ były zbyt cienkie.

Tymczasem Caitlin Clark, która 15 kwietnia została pierwszą wybraną w drafcie WNBA, być może wkrótce podpisze nowy ośmiocyfrowy kontrakt z Nike i otrzyma swój charakterystyczny but. – poinformował „The Athletic”..

Śledź Mike'a Snydera na X i Threads: @mikesnider & com.micegsnider.

O czym wszyscy mówią? Zapisz się do naszego newslettera, aby już dziś otrzymywać najświeższe informacje