18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Spirit Airlines wysyła na urlop 260 pilotów i opóźnia dostawy samolotów

Spirit Airlines wysyła na urlop 260 pilotów i opóźnia dostawy samolotów

Tania linia lotnicza Spirit ogłosiła w poniedziałek, że opóźni zaplanowane dostawy nowych samolotów Airbusa z drugiego kwartału 2025 r. na 2026 r. i planuje wysłać na urlop około 260 pilotów w ramach działań mających na celu zwiększenie płynności firmy.

według komunikat prasowy Według linii lotniczej nowo osiągnięte porozumienie z Airbusem przełoży zaplanowane dostawy na lata 2030–2031 i oczekuje się, że w ciągu najbliższych dwóch lat poprawi płynność Spirit o około 340 mln dolarów.

„Ta poprawka do naszej umowy z Airbusem stanowi ważną część ogólnego planu Spirit mającego na celu zwiększenie rentowności i wzmocnienie naszego bilansu” – powiedział w oświadczeniu Ted Christie, prezes i dyrektor generalny Spirit.

„Odroczenie zakupu tych samolotów daje nam możliwość zresetowania działalności i skupienia się na naszej podstawowej linii lotniczej w miarę dostosowywania się do zmian w konkurencyjnym otoczeniu” – dodał Christie.

Te opóźnienia, w połączeniu z problemami z jakością i dostępnością silników dostarczonych przez Pratt & Whitney, oznaczają, że od 1 września linia lotnicza wyśle ​​na urlop około 260 pilotów.

„Jestem niezwykle dumny z naszego oddanego zespołu Spirit za jego koncentrację i elastyczność w ciągu ostatnich kilku lat. Niestety musieliśmy podjąć trudną decyzję o wysłaniu pilotów na tymczasowy urlop ze względu na uziemienie samolotów w naszej flocie i przełożenie przyszłych dostaw, – powiedziała Christie.

„Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby chronić członków zespołu, jednocześnie równoważąc naszą odpowiedzialność za przywrócenie dodatnich przepływów pieniężnych i prosperowanie jako zdrowa firma z długoterminowymi perspektywami wzrostu” – kontynuował Christie.

według Raporty Z CNBC Christie powiedział pracownikom w notatce, że chociaż nie były to kroki, które firma chciała podjąć, były one „niezbędne do zapewnienia Spirit silnej i dochodowej przyszłości”.

Po ogłoszeniu zwyżkowały akcje linii lotniczej z Florydy Inwestopedia Ogłoszenie 4,5-procentowego wzrostu podczas handlu wczesnym popołudniem. Jednak od początku roku ceny akcji linii lotniczej nadal spadły o 70 procent.

READ  Obawy przed recesją są wszędzie – z wyjątkiem Białego Domu

Prawa autorskie 2024 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.