29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

S&P 500 zyskuje po manewrach Tesli w Chinach w ważnym dla rynków tygodniu

S&P 500 zyskuje po manewrach Tesli w Chinach w ważnym dla rynków tygodniu

Z kilku raportów wynika, że ​​Paramount Global (PARA) ma ogłosić odejście dyrektora generalnego Boba Bakisha. Doniesienia mediów. Ta wiadomość pojawia się, gdy inwestorzy przyglądają się możliwościom zawierania transakcji przez spółkę.

Jako pierwszy poinformował o możliwym odejściu Bakisha Dziennik Wall Streetco jego zdaniem może dotyczyć reklamy Już w poniedziałek w obliczu rosnących napięć między dyrektorem generalnym a Shari Redstone, która kontroluje Paramount poprzez swój rodzinny holding National Amusements.

Według raportu Paramount utworzy na miejscu Bakisha związek „Biuro dyrektora generalnego”, składający się z szefów oddziałów firmy. Po tej wiadomości akcje wzrosły o około 5%.

Obecnie narodowy park rozrywki Według źródła zaznajomionego ze sprawą Skydance Media prowadzi ekskluzywne rozmowy z firmą Davida Ellisona w sprawie sprzedaży pakietu kontrolnego w Paramount.

Jednak pozbawieni prawa głosu akcjonariusze Paramount publicznie wyrazili obawy dotyczące warunków umowy, co może zaostrzyć problem. Krytycy twierdzą, że korzyści są niesprawiedliwe Czerwony kamień. Okno wyłączności firmy w Skydance kończy się 3 maja.

Tymczasem Sony Pictures Entertainment i firma private equity Apollo Global Management prowadzą rozmowy na temat wspólnej oferty przejęcia Paramount Doniesienia mediów. (Ujawnienie: Yahoo Finance jest własnością Apollo.)

„Czas na podjęcie przez panią Redstone czasu na podjęcie decyzji, ponieważ uważamy, że umowa dystrybucyjna Paramount z Charter wygaśnie pod koniec miesiąca” – napisał Robert Fishman, analityk w MoffittNathanson, w notatce opublikowanej 22 kwietnia.

Fishman powiedział, że precedensowa umowa Disneya (DIS) z Charter może mieć korzystny wpływ na Paramount, „jeśli Charter zdecyduje się albo porzucić działające od dawna sieci kablowe Paramount i/lub zmusić Paramount+ do łączenia usług po znacznie obniżonej cenie hurtowej dla abonentów Charter”.

Ostatecznie jednak los przyszłości Paramount zależy od Redstone.

„Chociaż akcjonariusze mogliby apelować do spółki o ponowne rozważenie umowy Apollo/Sony, która lepiej służy ich interesom, wydaje się, że Redstone na razie zamierza przekroczyć linię mety z Ellisonem i jego zwolennikami” – powiedział Fishman.

READ  Ceny mieszkań spadły w czerwcu w rekordowym tempie, według danych firmy mieszkaniowej

Dzisiaj po dzwonku Paramount opublikuje wyniki za pierwszy kwartał. Przeczytaj więcej tutaj.