21 marca, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

S&P 500 i Nasdaq zamknęły się w piątek wyżej, ale spadają trzeci tydzień z rzędu

S&P 500 i Nasdaq Composite wzrosły w piątek, ale nadal odnotowały tygodniową stratę, ponieważ obawy przed recesją nadal osłabiały nastroje inwestorów.

S&P 500 wzrósł o 0,6% do 3 844,82, podczas gdy Nasdaq Composite wzrósł o 0,2%, zamykając się na poziomie 10 497,86. Dow Jones Industrial Average zamknął się o 176,44 punktu, czyli 0,5%, do 33 203,93 punktu.

Główne indeksy wahały się wcześniej w trakcie sesji po bazowym indeksie cen PCE, preferowanej przez Fed miarie inflacji, Było nieco cieplej niż spodziewali się ekonomiści W ujęciu rocznym, co wskazuje na utrzymującą się inflację pomimo wysiłków Fed, by z nią walczyć.

„Opublikowane dziś dane ekonomiczne podkreślają trudności, z jakimi borykają się dziś inwestorzy, przy czym słabe liczby wywołują obawy przed recesją, a wysokie liczby budzą obawy Fed” — powiedział Louis Navellier, założyciel i dyrektor ds. inwestycji w firmie inwestycyjnej Navellier & Associates.

„Nie możesz teraz wygrać z liczbami makro” – dodał. „Dlatego teraz dużo więcej mówi się o rynku zbierania akcji, ale przy wszystkich inwestorach indeksowych i funduszach ETF, nawet akcje, które dobrze wykonują swój biznesplan, mogą zostać korzystnie wypchnięte przez przegranych z nimi związanych”.

S&P 500 zakończył tydzień spadkiem o około 0,2% w ciągu tygodnia, co oznacza trzeci z rzędu tygodniowy spadek. Tymczasem Nasdaq Composite stracił 2% w ciągu tygodnia, trzeci tydzień z rzędu. Najlepiej radził sobie Dow Jones, który zyskał 0,9%.

Ostatnio powróciły obawy przed recesją, niwecząc nadzieję niektórych inwestorów na rajd na koniec roku i prowadząc do dużych strat w grudniu. Inwestorzy obawiają się, że nadmierne zacieśnienie polityki pieniężnej przez banki centralne na całym świecie może doprowadzić gospodarkę do skurczu.

W grudniu S&P 500 stracił 5,8%, podczas gdy Dow i Nasdaq straciły odpowiednio ponad 4% i 8,5%. Są to największe miesięczne spadki głównych średnich od września. Akcje są również na dobrej drodze do najgorszego rocznego wyniku od 2008 roku.

READ  Dow Jones wyprzedaje; Na Twitterze Elon Musk zawarli umowę