1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sheryl Sandberg odchodzi z zarządu Meta

Sheryl Sandberg odchodzi z zarządu Meta

Eric Risberg/AP/plik

Sheryl Sandberg, która przez ponad dziesięć lat była dyrektorem operacyjnym i członkiem zarządu Meta, planuje opuścić zarząd firmy w maju.


Nowy Jork
CNN

Sheryl Sandberg, była wieloletnia dyrektor operacyjna Meta, poinformowała w środę w poście na Facebooku, że nie pozostanie w zarządzie firmy po wygaśnięciu jej kadencji w maju.

„Z sercem pełnym wdzięczności i umysłem pełnym wspomnień poinformowałem Radę Dyrektorów Meta, że ​​nie będę ubiegał się o reelekcję w maju przyszłego roku” – powiedziała Sandberg. Poczta.

Odejście Sandberg następuje po ponad 14 latach spędzonych na stanowisku dyrektora operacyjnego firmy i 12 latach w jej zarządzie. Sandberga Schodzić Ustąpi ze stanowiska dyrektora operacyjnego jesienią 2022 r., co będzie oznaczać koniec jej kadencji Świetny okres Podczas których pomogła w rozwoju jednej z najbardziej wpływowych firm na świecie i spotkała się również ze znaczną krytyką.

Sandberg poinformowała w swoim poście, że opuści zarząd spółki-matki Facebooka, aby bardziej skupić się na filantropii, ale dodała, że ​​nadal będzie pracować jako doradca Meta.

Dodała, że ​​obecny zespół kierowniczy Meta pod przewodnictwem dyrektora generalnego Marka Zuckerberga „udowodnił ponad wszelką wątpliwość, że biznes Meta jest silny i dobrze przygotowany na przyszłość, zatem wydaje się, że to właściwy moment na wycofanie się”.

„Dziękuję, Cheryl, za niezwykły wkład, jaki wniosłaś na rzecz naszej firmy i społeczności na przestrzeni lat” – Zuckerberg napisała w komentarzu do swojego postu. „Wasze zaangażowanie i wskazówki odegrały kluczową rolę w naszym sukcesie i jestem wdzięczny za Twoje niezachwiane zaangażowanie na rzecz mnie i Meta na przestrzeni lat”.

Działalność Sandberg za pośrednictwem organizacji charytatywnej Lean In koncentruje się na pomaganiu kobietom w osiąganiu ich celów w miejscu pracy i kulturze firmy, a jej książka pod tym samym tytułem pomogła jej katapultować się do sławy po jej opublikowaniu w 2013 roku.

READ  23-letni Teksańczyk uzyskał 4 miliony dolarów wydobycia bitcoinów ze spalania gazu ziemnego

Meta nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz w sprawie decyzji Sandberga o opuszczeniu zarządu.

Kiedy w 2008 roku dołączyła do firmy pod nazwą Facebook, Sandberg była już wybitną postacią w branży technologicznej, po tym, jak była wiceprezesem Google ds. globalnej sprzedaży i operacji online. Przed dołączeniem do Google zajmowała wysokie stanowiska w Banku Światowym i Departamencie Skarbu pod rządami prezydenta Billa Clintona.

Na początku swojej pracy na Facebooku często nazywano ją „Nadzór osoby dorosłej„Jak na firmę prowadzoną przez bardzo młodego założyciela.

Współpracując z Zuckerbergiem, Sandberg pomogła zwiększyć przychody Facebooka z około 150 milionów dolarów w 2007 roku do ponad 3,7 miliarda dolarów w 2011 roku, rok przed jego wejściem na giełdę. Zyskała także nową sławę jako jedna z najbardziej wpływowych kobiet w branży technologicznej.

W 2022 r., kiedy Sandberg ustąpił ze stanowiska dyrektora operacyjnego, Meta odnotowała łączne roczne przychody w wysokości 116,6 miliarda dolarów. Od debiutu giełdowego w 2012 roku cena akcji spółki wzrosła o ponad 860%.

„Sheryl zaprojektowała naszą działalność reklamową, zatrudniła świetnych ludzi, ukształtowała naszą kulturę zarządzania i nauczyła mnie prowadzić firmę” – powiedział Zuckerberg w poście na Facebooku w czerwcu 2022 r., kiedy Sandberg ogłosiła, że ​​odchodzi ze stanowiska dyrektora operacyjnego.

Jednak Sandberg należała także do ścisłej kadry kierowniczej firmy, gdy firma stawała w obliczu coraz większej kontroli w różnych kwestiach, począwszy od oskarżeń o korupcję. Podważanie demokracji I Podżeganie do ludobójstwa Do Wiktymizacja nastoletnich użytkowników.

Pomagała także nadzorować A Ogromna zmiana nazwy W 2021 r. od Facebooka do Meta, co odzwierciedla ambicje firmy, aby zmienić orientację wokół budowania wciągającego cyfrowego świata zwanego „metawersem”. Ambitne wydatki Meta na ten projekt wzbudziły obawy akcjonariuszy, co spowodowało głębokie cięcia w spółce w zeszłym roku.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe wydarzenia.

Riley Gutierrez McDiarmid, Brian Fung i Richie Iyengar wnieśli swój wkład w powstanie tego raportu.