25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Shameful Comics Grammy Louis CK Sparks Backlash

Shameful Comics Grammy Louis CK Sparks Backlash

wydane w: Zmodyfikowane:

Los Angeles (AFP) – Louis CK i Recording Academy spotkali się w poniedziałek po tym, jak amerykański komik zabrał do domu nagrodę Grammy, pięć lat po ujawnieniu nadużyć seksualnych, które tymczasowo wykoleiły jego karierę.

CK — który przyznał się do masturbacji przed kilkoma kobietami po skandalu prasowym w 2017 roku — wygrał w niedzielę Najlepszy Album Komediowy za swój program jedzący swoje skandale, ale nie pojawił się na imprezie w Las Vegas.

Wiele osób w mediach społecznościowych kwestionowało lub krytykowało łatwość, z jaką wyborcy Akademii wydają się wybaczać lub tolerować jego przeszłe zachowanie.

„Niesamowite. Louis C.K. seryjnie maltretuje kobiety, ale kontynuuje karierę, a nawet dostaje Grammy” – napisał na Twitterze Atima Emara, pisarka i strateg polityczny.

Opisując się jako „była fanka” CK, użytkownik Twittera @iron_eliza powiedział, że „naprawdę, naprawdę nie jest w porządku z tym, kto zdecydował się anulować Louisa CK”.

W listopadzie 2017 r. New York Times opublikował zarzuty przeciwko CK złożone przez pięć kobiet, które oskarżyły go o masturbację lub prośbę o masturbację w ich obecności lub przez telefon, w oddzielnych incydentach od końca lat 90. do 2005 r.

CK szybko wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że „te historie są prawdziwe”, a jego mainstreamowa kariera zapaliła się.

Skandal pojawił się zaledwie miesiąc po ujawnieniu, że hollywoodzki potentat Harvey Weinstein zapoczątkował globalny ruch #MeToo.

W 2020 roku CK wypuścił specjalny komediowy „Scerely Louis CK” – nagrany rok wcześniej – w którym powiedział, że „dużo się nauczył”.

„Nauczyłem się jeść sam w restauracji, a ludzie sięgali do mnie palcem z drugiego końca pokoju” – powiedział.

W sierpniu ubiegłego roku CK rozpoczął swoją pierwszą dużą międzynarodową trasę koncertową od czasu ujawnienia informacji.

READ  Kot Taylor Swift znajduje się na liście najbogatszych zwierząt domowych na świecie, a jego wartość szacuje się na 97 milionów dolarów

Komik i scenarzystka telewizyjna Jane Kirkman była jedną z wielu osób, które w niedzielę porównały traktowanie CK do reakcji na spoliczkowanie Chrisa Rocka przez Willa Smitha podczas rozdania Oscarów w zeszłym miesiącu.

Kirkman napisał na Twitterze, że komicy płci męskiej wyrazili zaniepokojenie, gdy Chris Rock został spoliczkowany, ale że „Silent 2nite na Louis C.K. wygrywa Grammy za album, w którym żartuje o swoich atakach” na temat kobiet.