24 listopada, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Scarlett Johansson mówi, że OpenAI dwukrotnie prosiło o użycie jej głosu.

Na kilka dni przed tym, jak OpenAI pokazało w zeszłym tygodniu swojego nowego, seksownego asystenta głosowego, aktorka Scarlett Johansson powiedziała, że ​​Sam Altman, dyrektor generalny firmy, zadzwonił do jej agenta i poprosił ją, aby rozważyła udzielenie licencji na swój głos wirtualnej asystentce.

W poniedziałkowym oświadczeniu pani Johansson stwierdziła, że ​​jest to jego druga prośba skierowana do aktorki w ciągu ostatniego roku, dodając, że w obu przypadkach otrzymał odpowiedź „nie”.

Pomimo tej odmowy, powiedziała pani Johansson, OpenAI użyło głosu, który brzmiał „niesamowicie podobnie do mojego”. Zatrudniła prawnika i poprosiła OpenAI o zaprzestanie używania głosu zwanego „Sky”.

OpenAI Jego wydanie zostało zawieszone Od Sky w weekend. Firma podała w A Post na blogu w niedzielę, że „głosy sztucznej inteligencji nie powinny celowo naśladować charakterystycznego głosu celebryty – głos Skye nie jest imitacją Scarlett Johansson, ale należy do innej zawodowej aktorki używającej jej naturalnego głosu”.

W filmie „Her” z 2013 roku samotny introwertyk imieniem Theodore, grany przez Joaquina Phoenixa, zostaje uwiedziony przez wirtualną asystentkę Samantę, której podkłada głos pani Johansson. W zeszłym tygodniu pan Altman najwyraźniej zwrócił uwagę na podobieństwo w dokumentacji Udostępnij na X Jednym słowem „ona”.

OpenAI stwierdziło, że nie może udostępniać nazwisk swoich specjalistów ds. dźwięku ze względu na ochronę prywatności. Powiedziała, że ​​współpracowała z bliżej nieokreślonymi reżyserami i producentami, aby opracować pięć głosów dla swojego produktu: Breeze, Cove, Ember, Juniper i Sky. Dźwięki zostały nagrane latem ubiegłego roku w San Francisco.

Oświadczenie pani Johansson zostało już wcześniej zgłoszone Bobby Allen z NPR.

Pani Johansson to kolejna znana postać, która krytykuje OpenAI za wykorzystywanie pracy twórczej bez pozwolenia. W ciągu ostatniego roku OpenAI było pozywane za naruszenia praw autorskich przez autorów, aktorów i gazety, m.in Gildia Autorów Ameryki Oraz New York Times, który złożył pozew przeciwko OpenAI i jego partnerowi Microsoft.

To rozwijająca się historia. Sprawdź aktualizacje.