16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Samsung prezentuje nowe składane smartfony, starając się utrzymać pozycję lidera na rozwijającym się rynku

Samsung prezentuje nowe składane smartfony, starając się utrzymać pozycję lidera na rozwijającym się rynku

SEOUL, 10 sierpnia (Reuters) – Samsung Electronics (005930.KS) W środę zaprezentował swój najnowszy składany smartfon, utrzymując ceny na tym samym poziomie co w zeszłym roku, aby umocnić swoją pozycję lidera na rozwijającej się niszy rynkowej.

Producent smartfonów wycenił Galaxy Z Flip4 na 999,99 USD, a Galaxy Z Fold4 z obsługą 5G z 7,6-calowym ekranem głównym od 1799,99 USD, czyli tyle samo co zeszłoroczne modele.

„Udało nam się przekształcić tę kategorię z radykalnego przedsięwzięcia we flagową rodzinę urządzeń, z której korzystają miliony na całym świecie” — powiedział TM Roh, szef działu Mobile Experience w Samsung Electronics i szef Mobile Experience w Samsung Electronics.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Galaxy Z Flip4 i Z Fold4, a także najnowsze słuchawki douszne, Galaxy Buds2 Pro, będą ogólnie dostępne od 26 sierpnia w wybranych lokalizacjach, takich jak Stany Zjednoczone, części Europy i Korea Południowa.

Counterpoint Research spodziewa się, że globalne dostawy składanych smartfonów wzrosną w tym roku do 16 milionów sztuk, co stanowi zaledwie 1,2% z oczekiwanych 1,36 miliarda dostaw smartfonów, ale jest to skok w porównaniu z 9 milionami składanych sztuk dostarczonych w zeszłym roku.

Analitycy twierdzą, że chociaż ogólny rynek smartfonów kurczy się w tym roku, ponieważ konsumenci wydają mniej, składane smartfony prawdopodobnie będą radzić sobie lepiej, ponieważ dziwaczny kształt, duże ekrany i przenośność przyciągają uwagę.

Samsung zdobył 62% udziału w rynku składanych smartfonów w pierwszej połowie 2022 roku, następnie Huawei z 16% i Oppo z 3%. Counterpoint spodziewa się, że po premierach udział Samsunga w drugiej połowie wyniesie około 80%.

READ  Wyciek MSI RTX 40 SUPER potwierdza RTX 4080 SUPER i RTX 4070 Ti SUPER z 16 GB pamięci

Samsung poinformował, że w drugiej połowie zamierza sprzedać składane telefony, aby wyprzedzić sprzedaż swojego poprzedniego flagowego smartfona, Galaxy Note. Czytaj więcej

„Urządzenia składane pomogły Samsungowi wyróżnić się… Apple będzie w przyszłości głównym konkurentem Samsunga i spodziewamy się, że Apple wprowadzi składane urządzenie w 2024 lub 2025 r.” – powiedział Jene Park, starszy analityk Counterpoint.

Samsung powiedział, że najnowsze modele ułatwiają właścicielom telefonów korzystanie z popularnych aplikacji, takich jak Instagram i Microsoft (MSFT.O) horyzont.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Przygotowane przez Joyce Lee. Edytowanie przez Jerry’ego Doylea

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.