26 września, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Samolot RAF z trumną królowej Elżbiety ustanawia rekord w śledzeniu lotów

Samolot RAF z trumną królowej Elżbiety ustanawia rekord w śledzeniu lotów

(CNN) – Samolot przewożący trumnę królowej Elżbiety II pobił rekordy w liczbie najczęściej śledzonych lotów w historii.

Według strony internetowej śledzenia lotów Flytradar 24około pięciu milionów osób śledziło online, gdy zmarła królowa została przywieziona z Edynburga do Londynu 13 września.

Liczba ta pochodzi z dwóch źródeł – 4,79 miliona osób, które śledziły lot na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej Flightradar24, a także kolejnych 296 000 osób, które śledziły lot na YouTube.

To bije poprzedni rekord, który został osiągnięty dopiero w zeszłym miesiącu podczas kontrowersyjnej wizyty przewodniczącej amerykańskiej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi na Tajwanie. Jej lot do Tajpej Około 2,9 miliona ludzi.

Samolot Królewskich Sił Powietrznych przewożący królową spędził w locie godzinę i 12 minut. Wylądował na stacji wojskowej RAF Northolt około sześciu mil od lotniska Heathrow w Wielkim Londynie.

Z Northolt trumnę królowej zabrano do Pałacu Buckingham. W środę 14 września trumna zostanie przewieziona do Westminster Hall, Parlamentu, gdzie królowa pozostanie w stanie do jej pogrzeb W poniedziałek 19 września w Opactwie Westminsterskim.
Nancy Pelosi nie weźmie jednak udziału? Prezydent Joe Biden I pierwsza dama Jill Biden.

Globemaster RAF C-17 przeleciał trumnę Jej Królewskiej Mości.

Andrew Matthews/Paul/AFP/Getty Images

Flightradar24 to jedno z wielu coraz bardziej popularnych narzędzi do śledzenia samolotów. Strona wystartowała w Szwecji w 2006 roku i została udostępniona publicznie trzy lata później.

Jego pierwszy znaczący moment zainteresowania mainstreamu nastąpił w 2010 roku, kiedy islandzki wulkan Epidemia Eyjafjallajokull Tysiące lotów zostało uziemionych i przekierowanych przez Europę i Amerykę Północną.

Ian Pechenek, dyrektor ds. komunikacji witryny, powiedział CNN Travel, że wzrost ruchu „był zdecydowanie naszym pierwszym wypadem na międzynarodowe wydarzenia i jak wyświetlanie ruchu lotniczego widzom w czasie rzeczywistym może wpłynąć na to, jak ludzie myślą o wiadomościach ze świata”.

READ  Norwegia aresztuje Rosjan za latanie dronami w pobliżu infrastruktury energetycznej

Przed wizytą Pelosi na Tajwanie najpopularniejszą wyszukiwarką lotów na Flightradar24 była podróż przywódcy opozycji Aleksieja Nawalnego do Rosji, gdzie zostałby uwięziony po przybyciu w 2021 roku.

Personel Flightradar24 wiedział, że ostatni lot królowej prawdopodobnie będzie bardzo popularny. Ich zespół starał się zapewnić jak największą stabilność witryny, ale masowy napływ nowych użytkowników okazał się wyzwaniem technicznym.

„Ten natychmiastowy masowy wzrost znacznie przekroczył to, czego się spodziewaliśmy” – napisał Pechenek w poście na blogu. „W sumie przetworzyliśmy 76,2 miliona żądań związanych z samym tym lotem – to dowolna czynność użytkownika, taka jak kliknięcie ikony lotu, kliknięcie informacji o samolocie w lewym polu lub modyfikacja ustawień” – dodał.

Oczekuje się, że ta historia wyszukiwania lotów pozostanie niezmieniona przez „wydłużony okres”.

Podczas swojego siedmioletniego panowania królowa Elżbieta Podróż dookoła światai królewskie wizyty w miejscach tak odległych jak Bermudy, Nepal, Ghana, Meksyk, Pakistan, Australia i Rosja.
Jeden z jej ostatnich znaczących występów miał miejsce w maju tego roku, kiedy uczestniczyła Dzień otwarcia linii ElizabethNa jej cześć nazwano nową linię londyńskiego metra.

Górne zdjęcie: trumna królowej spotyka się z nosicielami trumny w RAF Northolt. Źródło: Andrew Matthews/AP/Getty

Jacobo Brisco z CNN przyczynił się do powstania reportaży.