30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rzadki meteoryt trafił do domu w New Jersey, potwierdzają eksperci po zbadaniu „ekscytującego” odkrycia

Rzadki meteoryt trafił do domu w New Jersey, potwierdzają eksperci po zbadaniu „ekscytującego” odkrycia

Eksperci z College of New Jersey potwierdzili w czwartek, że obiekt, który przebił się przez dach domu w mieście Hopewell na początku tego tygodnia, był meteorem z kosmosu.

Eksperci stwierdzili, że obiekt, który miał średnicę 6 cali na 4 cale, był rzadkim kamiennym meteorytem. Doszli do wniosku po oględzinach, pomiarach gęstości, obrazach ze skaningowego mikroskopu elektronowego i wkładzie Jerry’ego Delaneya, emerytowanego eksperta od meteorytów z Rutgers University i Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej.

„Jesteśmy podekscytowani, że możemy potwierdzić, że obiekt jest prawdziwym meteorytem chondrytowym, w doskonałym stanie i jednym z nielicznych słynnych wodospadów chondrytowych znanych nauce” – powiedział Nathan Magee, prezes College of New Jersey. dział fizyki.

Prawdopodobnie nazywa się to meteorytem „Titusville, NJ”, jak twierdzą eksperci, w oparciu o część Hopewell, w której został odkryty.

Susie Cobb, właścicielka domu przy Old Pennington Road w stanie Waszyngton, powiedziała, że ​​po znalezieniu przedmiotu w sypialni jej ojca zadzwoniła pod numer policji w Hopewell.

Meteoryt uderzył w dach domu przy Old Washington Crossing Pennington Road w Hopewell Township w poniedziałek, 8 maja 2023 r.

W środę spotkała się z wykładowcami uczelni, aby przekazać meteoryt do dalszych badań.

Zgodnie z oświadczeniem uczelni, najlepszym oszacowaniem, kiedy uderzy meteoryt, jest poniedziałek o godzinie 12:14. Cobb powiedziała, że ​​meteoryt był jeszcze ciepły w dotyku, kiedy odkryła go około 12:30.

„To wszystko jest bardzo niezwykłe” – powiedział Cobb.

Meteoryt waży około dwóch funtów, według wydziału uczelni. Jego gęstość, jak powiedzieli, mieści się w „zwykłym zakresie” dla meteorytów chondrytowych i jest znacznie większa niż gęstość większości skał na Ziemi.

„Możliwość wczorajszego zbadania meteorytu była rzadką i ekscytującą okazją dla mnie, a także dla grupy studentów fizyki i profesorów TCNJ” – powiedział Magee.

Nasza prasa potrzebuje Twojego wsparcia. Zarejestruj się już dziś NJ.com.

Camille Furst jest dostępny pod adresem [email protected].