3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ryan Gosling, nominowany do Oscara za „Barbie”, zabiera głos po odrzuceniu przez Akademię Margot Robbie i Grety Gerwig

Ryan Gosling, nominowany do Oscara za „Barbie”, zabiera głos po odrzuceniu przez Akademię Margot Robbie i Grety Gerwig

Aktor Ryan Gosling wyraził we wtorek swoją wdzięczność Nominacja do Oscara Dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę Kena w światowym fenomenie „Barbie” poddał w wątpliwość wyborców Akademii za pominięcie Margot Robbie, bohaterki „Barbie”, w kategorii najlepszej aktorki i reżysera filmu. Gretę GerwigW kategorii Najlepszy Reżyser.

„Powiedzieć, że jestem rozczarowany, że nie zostali nominowani w swoich kategoriach, byłoby niedopowiedzeniem” – powiedział Gosling. Od Sanabel W oświadczeniu przekazanym CBS News. „Wbrew wszystkiemu są po prostu kilkoma bezdusznymi, nagimi lalkami i na szczęście rozśmieszyły nas, złamały nam serca, popchnęły kulturę i stworzyły historię. Ich prace powinny zostać docenione wraz z innymi w pełni zasłużonymi nominowanymi”.

Ten przebojowy film zarobił na całym świecie ponad 1,4 miliarda dolarów, co czyni go najbardziej dochodowym filmem roku. We wtorek film był nominowany w ośmiu kategoriach, w tym za najlepszy film. Wraz z Goslingiem Ameryka Ferrera Otrzymała także nominację dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

(LR) Ryan Gosling, America Ferrera, Margot Robbie i Greta Gerwig na czerwonym dywanie promujący film „Barbie” w Warner Bros. Pictures w Burbank w Kalifornii.

Greg Doherty/WireImage za pośrednictwem Getty Images


„Jestem niezwykle zaszczycony, że zostałem nominowany przez moich rówieśników wraz z tak wybitnymi artystami w roku wypełnionym tak wieloma niesamowitymi filmami” – czytamy w oświadczeniu Goslinga. „I nigdy nie myślałam, że to powiem, ale czuję się też niesamowicie dumna i zaszczycona, że ​​mogłam wcielić się w plastikową lalkę o imieniu Ken. Ale nie ma Kena bez Barbie i nie ma filmu o Barbie bez Grety Gerwig i Margot Robbie, tych dwojga ludzi odpowiedzialny za ten historyczny film.” „Miał sławę na całym świecie”.

Dodał, że jest „bardzo szczęśliwy” z powodu Ferreiry i innych „niesamowitych artystów”, którzy pomogli w realizacji filmu.

Ferrera powiedziała, że ​​była „oszołomiona” i „wzruszona” nominacją do Oscara. Powtórzyła oświadczenie Goslinga: Różnorodność mówi Była „bardzo rozczarowana”, że Robbie i Gerwig nie otrzymali Oscarów.

„Greta Gerwig i Margot Robbie przeszły do ​​historii i podniosły poprzeczkę dzięki Barbie” – Ferrera powiedziała CBS News w osobnym oświadczeniu. „Wpływ, jaki wywarli na kulturę i przemysł, będzie odczuwalny przez wiele pokoleń i jestem im bardzo wdzięczny, że poprosili mnie, abym był tego częścią”.

Ona też była Barbie Był nominowany do dziewięciu Złotych Globów, w tym dla najlepszego reżysera. Zdobył dwie nagrody – za najlepszą oryginalną piosenkę dla Billie Eilish„Po co zostałeś stworzony?” – Oraz za osiągnięcia kinowe i kasowe.

W 2018 roku Gerwig otrzymała nominację do Oscara dla najlepszego reżysera za film „Lady Bird”. Guillermo del Toro wygrał w tym roku za Kształt wody.

READ  Flagowy podcast Spotify, „The Joe Rogan Experience”, w tajemniczy sposób zniknął z platformy streamingowej dwa razy w ciągu tygodnia