1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

RWE zabezpiecza kontrakty CfD na 66 MW projektów fotowoltaicznych w Polsce

RWE zabezpiecza kontrakty CfD na 66 MW projektów fotowoltaicznych w Polsce

RWE AG (ETR:RWEPozyskała kontrakty na różnice kursowe (CfD) na 66 MW projektów fotowoltaicznych w Polsce, poszerzając w ten sposób swój ekologiczny portfel w kraju, podała w piątek niemiecka grupa energetyczna.

Kontrakty przyznane przez Urząd Regulacji Energetyki w ostatnich aukcjach OZE dotyczą małych i średnich projektów fotowoltaicznych. Mają różne terminy dostaw, ale większość z nich rozpocznie budowę w 2024 roku. Wiele projektów opracowała lokalna firma Alpha Solar, którą RWE kupiło w zeszłym roku.

Według Katji Wuenschel, dyrektor naczelnej RWE Renewables Europe & Australia, Polska jest jednym z kluczowych rynków wzrostu firmy i oferuje doskonałe lokalizacje zarówno dla energetyki wiatrowej, jak i słonecznej.

„Nasz sukces w tych przetargach umacnia naszą pozycję jako wiodącej firmy z branży OZE i pozwala nam zabezpieczyć część strumienia przychodów w dłuższej perspektywie” – powiedziała Agnieszka Wojnarowska, dyrektor ds. rozwoju lądowej energetyki wiatrowej i słonecznej w RWE Renewables Poland.

RWE ma już w Polsce działające farmy fotowoltaiczne o mocy ponad 32 MW i projekty fotowoltaiczne o mocy ponad 100 MW w budowie.

Firma zainwestowała niedawno na całym świecie 55 miliardów euro netto (59,3 miliarda dolarów) i planuje zwiększyć swój zielony portfel do 65 GW w latach 2024-2030.

(1 EUR = 1,078 USD)

Zapisz się na newsletter w programie Renewables Now. Dołącz za darmo!

READ  DEFENDER-Wojskowy system mostu pływakowego używany w Polsce w Europie 22 | Ford Hood Herold