1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rubio z NASA bije rekord najdłuższej misji kosmicznej w USA

Rubio z NASA bije rekord najdłuższej misji kosmicznej w USA

Kiedy astronauta Frank Rubio wyleciał na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) we wrześniu 2022 r., miał wrócić na Ziemię w ciągu sześciu miesięcy. czas. Jednak podróż Rubio na jego rodzinną planetę została zakłócona Zostawiając go osamotnionego na niskiej orbicie okołoziemskiej. W wyniku tego nieszczęścia Rubio ma spędzić ponad rok w kosmosie, bijąc rekord najdłuższej misji amerykańskiego astronauty.

W poniedziałek astronauta NASA pokona… Poprzednie nagranie z 355 dni wyznaczonych przez Marka Vandy jest w 2022 roku. Rubio powróci na Ziemię nie później niż 27 września, gdzie spędzi 371 dni na orbicie okołoziemskiej i zostanie pierwszym amerykańskim astronautą i jedną z zaledwie sześciu osób, które spędzą rok w kosmosie.

Chociaż nie było to zamierzone, Rubio maksymalnie wykorzystuje swój dłuższy czas w kosmosie. „Myślę, że tak [duration] „To naprawdę ważne w tym sensie, że uczy nas, że ludzkie ciało może przetrwać” – powiedział Rubio podczas niedawnego wywiadu dla ABC. Dzień dobry Ameryko. „Przygotowując się do powrotu na Księżyc, a następnie dalej, miejmy nadzieję, na Marsa, a następnie do Układu SłonecznegoMyślę, że naprawdę ważne jest, aby dowiedzieć się, w jaki sposób ludzkie ciało uczy się reklamowaćapt i jak możemy ulepszyć ten proces, abyśmy mogli poprawić naszą wydajność w miarę coraz większej eksploracji poza Ziemią.

Rubio wystartował na Międzynarodową Stację Kosmiczną 21 września 2022 r. Od tego czasu jako pierwszy podróżował statkiem kosmicznym Sojuz. kwiecień 2021w wyniku A Umowa o wymianie miejsc między NASA a Roskosmosem Który przewidywał, że na pokładzie rosyjskiej kapsuły znajdzie się amerykański astronauta w zamian za to, że rosyjski astronauta po raz pierwszy wejdzie na pokład pojazdu SpaceX Crew Dragon.

READ  Harvest Moon 2022: Jak zobaczyć pełnię księżyca we wrześniu?

W grudniu 2022 r. rozpoczął się start statku kosmicznego Sojuz, który przewoził Rubio wraz z kosmonautami Roscosmos Siergiejem Prokopiewem i Dmitrijem Petlinem. Wyciek chłodziwa na niską orbitę okołoziemską Będąc podłączonym do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Dokładna przyczyna wycieku nie została oficjalnie ogłoszona, ale uznano, że statek kosmiczny nie nadaje się do powrotu całej trójki na Ziemię.

Prokopiew, Petlin, Pobyt Rubio na stacji został przedłużony o kolejne sześć miesięcy, a trzyosobowa załoga na pokładzie Sojuza MS-23 ma powrócić jeszcze w tym miesiącu. Podobnie jak Rubio, poprzedni rekordzista Vande Heij również nie wiedział, ile czasu spędzi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przed wystrzeleniem na orbitę okołoziemską. Alternatywnie pobyt Vande Heija na stacji kosmicznej został również przedłużony, aby pomieścić dwuosobową rosyjską ekipę filmową kręcącą film na ISS.

Jeśli chcesz więcej podróży kosmicznych w swoim życiu, śledź nas Świergot I dodaj do zakładek dedykowaną podróż kosmiczną Gizmodo strona.