22 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Burnt tanks

Rosja traci w jeden dzień 25 czołgów i 37 pojazdów opancerzonych: Ukraina

Ukraina poinformowała, że ​​Rosja straciła w ciągu jednego dnia 25 czołgów i 37 pojazdów opancerzonych, a także przedstawiła swoje najnowsze szacunki strat rosyjskich.

Ukraińskie Siły Zbrojne powiedziały w ostatnią sobotę Facebook Strona, że ​​Rosja straciła dodatkowe 25 czołgów, co przyniosło całkowitą liczbę tych pojazdów, które miały zostać zniszczone od rozpoczęcia masowej inwazji 24 lutego do 2034 roku.

W swojej codziennej aktualizacji Ukraina poinformowała również, że Rosja straciła teraz łącznie 403 opancerzone pojazdy bojowe, z czego 37 zniszczonych w ciągu jednego dnia. „Największe straty przeciwnik poniósł na kierunkach Donieck i Krzywy Róg” – napisano w oświadczeniu Facebooka, odnosząc się do centrum i wschodu kraju.

Brytyjskie Ministerstwo Obrony w maju Powiedział, że Rosja traci dużą liczbę czołgów i że Moskwa zabrała z magazynu 50 lat czołgów T-62 do użytku w Południowy zgromadzenie sił (SGF).

Wypalone rosyjskie czołgi na losowym wysypisku w Mariupolu 26 sierpnia 2022 r.
Obrazy Getty

Tymczasem liczba ofiar śmiertelnych rosyjskich żołnierzy również zbliża się do 50 000, według najnowszych danych ukraińskich, według których zginęło 350 kolejnych, co daje w sumie 49 050.

Trudno jest zweryfikować dokładną liczbę strat rosyjskich wojsk i sprzętu. Moskwa rzadko ujawnia swoje straty wojskowe i oficjalnie opublikowała najnowsze dane o śmierci 1351 żołnierzy pod koniec marca. NEWSWEEK Skontaktuj się z rosyjskim Ministerstwem Obrony, aby skomentować najnowsze ukraińskie szacunki.

Tymczasem gubernator obwodu donieckiego Pawło Kirilenko poinformował w sobotę, że w nocy siły rosyjskie przeprowadziły ataki rakietowe na Kramatorsk i Słowiańsk we wschodniej Ukrainie. Napisał w Telegramie, że doszło do szkód w domach i firmach, ale nie było zgonów.

Następuje w czasie ukraińskiej kontrofensywy na południu kraju, gdzie siły Kijowa koncentrują się na regionie Chersoniu i jego stolicy o tej samej nazwie, które Rosja zdobyła na początku wojny i ma wielką wartość strategiczną i polityczną.

READ  Kreml twierdzi, że Rosja uzna dwa separatystyczne regiony na Ukrainie: bezpośrednie aktualizacje

W wywiadzie dla niezależnego serwisu informacyjnego Medusa, analityk wojskowy Rob Lee powiedział, że nie jest jasne, czy Ukraina dysponuje sprzętem, czy żołnierzami, którzy zostali odpowiednio przeszkoleni, aby rozpocząć ofensywę wojskową.

Lee przewidział „rodzaj miażdżącej ofensywy”, gdy siły ukraińskie odbiją miasta „ale to wymaga czasu” i „może wymagać dużej ilości artylerii”.

„Myślę, że Ukraina chce, aby pozycja sił rosyjskich na zachód od Dniepru była niezrównoważona” – powiedział gazecie. „To, co w zasadzie próbują zrobić, to uczynić rosyjską próbę przejęcia kontroli nad Chersoniem droższą”.

Obejmuje to celowanie w mosty lub „wszystko w zasięgu HIMARS”, powiedział, odnosząc się do amerykańskiego dostawcy Systemy rakietowe artyleryjskie wysokiej mobilności (HIMARS) Co pozwoliło wojskom kijowskim Uderzyć w koleje i drogi Antonovsky który otaczał siły rosyjskie.