18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ronel Blanco zawieszony: zapolowy Houston Astros otrzymał zakaz na 10 meczów po wyrzuceniu z powodu badania na obecność obcej substancji

Ronel Blanco zawieszony: zapolowy Houston Astros otrzymał zakaz na 10 meczów po wyrzuceniu z powodu badania na obecność obcej substancji

HOUSTON, TEKSAS — W środę zawodnik Astros, Ronel Blanco, został zawieszony na 10 meczów za złamanie zakazu MLB dotyczącego przyjmowania obcych substancji po wyrzuceniu z meczu przeciwko Oakland Athletics.

Michael Hill, starszy wiceprezes ds. operacji terenowych MLB, ogłosił zawieszenie. Rozpocznie się w środę wieczorem, chyba że Blanco złoży apelację od kary, która obejmuje również nieujawnioną grzywnę.

Blanco został wyrzucony z boiska na początku czwartej rundy wygranego 2:1 meczu z Oakland we wtorek po tym, jak sędziowie znaleźli obcą substancję, która według sędziego pierwszej bazy Erica Bacchusa była „najbardziej lepką rzeczą, jaką kiedykolwiek czułem na rękawicy”.

Sędzia trzeciej bazy Laz Diaz wyrzucił Blanco po sprawdzeniu jego rękawicy przed rzuceniem narzutu w czwartej rundzie. Sędziowie Blanco i menadżer Houston Joe Espada stali na kopcu przez kilka minut, aby omówić tę kwestię, zanim praworęczny został wyrzucony.

Bachus powiedział, że nic nie ma na rękawicy Blanco, kiedy sprawdzał ją w połowie pierwszej, ale odkrył to, gdy sprawdzał drugą rękawicę przed czwartą.

Zapolowy Houston Astros Ronnel Blanco (56 l.) rozmawia z sędzią drugiej bazy Tripem Gibsonem po tym, jak został wyrzucony po zbadaniu obcej substancji 14 maja 2024 r.

AP Photo/David J. Philip

„Poczułem coś wewnątrz rękawicy” – powiedział Bacchus. „To był najbardziej lepki materiał, jaki kiedykolwiek poczułem na rękawicy, odkąd robimy to od kilku lat”.

Gdy Bachus odkrył substancję, wezwał resztę załogi na konsultację.

„Wszyscy sprawdzili rękawicę, aby upewnić się, że wszyscy mamy to samo, ale musiał zostać wyrzucony, ponieważ na rękawiczce znajdowała się obca substancja” – powiedział Diaz.

Blanco zaprzeczył używaniu nielegalnej substancji.

„Prawdopodobnie nałożyłem kalafonię na lewe ramię” – powiedział po hiszpańsku przez tłumacza. „Może to z powodu potu, który dostał się do rękawicy i może to właśnie odkryli”.

READ  Giants ogłaszają Boba Melvina na menadżera: Źródła

Espada dodał, że kiedy udał się na kopiec, zobaczył „biały proszek” wewnątrz rękawicy Blanco.

„Wyglądało na to, że kiedy chwyciłem rękawicę, było w niej trochę kalafonii” – powiedział Espada. „Nie wolno używać kalafonii na rękę, która nie rzuca, więc tak to wyglądało. Według mnie było trochę lepkie od wilgoci i potu, ale dla mnie tak właśnie wyglądało”.

Blanco, który w swoim pierwszym występie w sezonie rzucił bezbramkowo, we wtorek pozwolił na cztery trafienia i trafił jedną na trzy bezbramkowe rundy. Jego ERA w tym sezonie wynosi 2,09.

ZOBACZ TAKŻE: Uściskaj mamę, gdy Ronel Blanco z Astros czeka po meczu bez trafienia, ważnym momencie w długiej podróży miotacza

Brak trafienia Ronela Blanco podczas pierwszego zwycięstwa Astros w 2024 roku był niezwykłą drogą do głównych lig. Zrobił to także w towarzystwie swojej matki.

Prawa autorskie © 2024 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone.