16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rocket Report: Dopalacze SLS mogą wygasnąć w grudniu;  Blue Origin dostarcza BE-4

Rocket Report: Dopalacze SLS mogą wygasnąć w grudniu; Blue Origin dostarcza BE-4

Powiększenie / To zdjęcie pokazuje dwa zamontowane z boku dopalacze na premierę Falcon Heavy na Florydzie w tym tygodniu.

Trevor Mahelman

Witamy w Raporcie Rocket 5.16! Jeśli liczyć, do końca 2022 roku pozostało mniej niż 60 dni. Ile amerykańskich rakiet zostanie wyemitowanych po raz pierwszy przed końcem roku? SLS? Ziemia 1? taki ciężki? RS1? Nic powyżej? Nie pytałeś, ale więcej/mniej to 1,5 niż powyższe, a to może być optymistyczne.

Jak zwykle my Prośby czytelników są mile widzianeA jeśli nie chcesz przegapić żadnego problemu, zasubskrybuj, korzystając z poniższego pola (formularz nie pojawi się w wersjach witryny obsługujących AMP). Każdy raport będzie zawierał informacje o małych, średnich i ciężkich rakietach, a także szybki przegląd kolejnych trzech startów w kalendarzu.

Rocket Lab, aby ponownie spróbować ulepszonego odzyskiwania. Amerykańska firma rakietowa twierdzi, że podczas piątkowego startu szwedzkiego satelity naukowego podejmie drugą próbę odzyskania elektronicznego wzmacniacza w powietrzu. Wiadomości o kosmosie. Ta misja „Złap mnie, jeśli potrafisz” ma się rozpocząć 4 listopada o 13:15 czasu wschodniego (17:15 UTC) z Company Launch Complex 1 w Nowej Zelandii. Start będzie drugą próbą Rocket Lab odzyskania pierwszego stopnia Electron, który schodzi pod baldachimem za pomocą helikoptera.

Miłego łowienia ryb! … Przy pierwszej próbie, 2 maja, hak zwisający ze śmigłowca chwycił spadochron, ale pilot wypuścił go chwilę później po zauważeniu, co firma nazwała „inną charakterystyką ładowności niż podczas testów”. Zamiast tego platforma zawaliła się i została odzyskana przez łódź. „Nasze pierwsze złapanie helikopterem zaledwie kilka miesięcy temu pokazało, że możemy zrobić to, co postanowiliśmy zrobić z Electronem, i bardzo nam zależy, aby śmigłowiec tam sprowadzić i jeszcze bardziej zwiększyć ponowne wykorzystanie naszej rakiety, przywracając suchy etap po raz pierwszy” – powiedział Peter Beck, prezes Rocket Lab CEO, w oświadczeniu na temat nadchodzącej premiery. (Zgłoszone przez Kena Penna i Fargo 04)

READ  „Gwiezdna poświata” w Układzie Słonecznym może być „nowym dodatkiem” do naszego zrozumienia jego struktury

Firefly poszukuje dodatkowego kapitału. Po wystrzeleniu swojej pierwszej rakiety alfa na orbitę, Firefly Aerospace stara się zebrać do 300 milionów dolarów w prywatnej rundzie zbierania funduszy, Raporty Reutera. Firma z siedzibą w Teksasie została wyceniona na ponad 1 miliard dolarów, gdy w marcu firma private equity AE Industrial Partners została większościowym udziałowcem, ale nie określiła wyceny dla tej rundy.

Ile tam jest pieniędzy? …nowe fundusze zostaną wykorzystane na dokończenie budowy zakładów produkcyjnych FireFly w Cape Canaveral na Florydzie oraz przyspieszenie rozwoju pocisku średniego udźwigu, który firma planuje zbudować wspólnie z Northrop Grumman. Biorąc pod uwagę wyzwania związane z pozyskiwaniem nowego kapitału dla firm działających w przestrzeni kosmicznej w obecnych warunkach, interesujące będzie sprawdzenie, na ile Firefly może skorzystać. (Dostarczone przez Kena Bena)

Najłatwiejszym sposobem na śledzenie raportów satelitarnych Erica Bergera jest zapisanie się do jego biuletynu, a my zbierzemy jego historie w Twojej skrzynce odbiorczej.

Mieszkańcy opierają się kanadyjskim testom silników. Trent Hills, gmina Ontario w połowie drogi między Toronto a Ottawą, poprosiła kanadyjską firmę SpaceRyde o zaprzestanie testowania silnika rakietowego. „Trent Hills otrzymało wiele zapytań, obaw i skarg dotyczących testów silników rakietowych przeprowadzanych na obszarach wiejskich w lokalizacji przy County Road 29” Wspomniałem teraz o Trent Hills. 7 października władze lokalne poprosiły SpaceRyde o dobrowolne zaprzestanie testów.

Może uda im się to rozwiązać? …firma musi odpowiedzieć jeszcze w tym miesiącu. Niektórzy miejscowi nie chcę nic z tym robić SpaceRyde, którego celem jest opracowanie rakiety do wystrzelenia z balonu. Jednak gmina powiedziała, że ​​byłaby chętna do współpracy z firmą rakietową: „Jeśli nadal istnieje chęć dalszego użytkowania, gmina ma szereg możliwości radzenia sobie z właścicielem terenu i jego okupantem oraz zaradzenia obawom publicznym” (Dostarczone przez JC)

READ  Starożytne rzeźbione rysunki znalezione obok śladów dinozaurów w Brazylii