22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Robert Lewandowski awansuje z trzeciego kręgu Polski na najlepszego gracza na świecie

Polska jest zależna od Roberta Lewandowskiego. 33-letni napastnik jest przez wielu uważany za najlepszego gracza na świecie, zdobywając nagrodę FIFA Men’s Player of the Year w grudniu 2020 roku.

Lewandowski powinien znaleźć się w centrum ich uwagi, ponieważ drużyna Garetha Southgate przygotowuje się do środowych kwalifikacji w Warszawie. Z 72 golami w 124 meczach jest najlepszym strzelcem wszech czasów w Polsce.

– Chcemy rywalizować z najlepszymi, ale teraz Anglia nie ma sobie równych. Jeśli przegrają zawodnika, to mają dwóch lub trzech na tym samym poziomie. Oto Robert – powiedział trener reprezentacji Polski Paulo Sousa.

Poleganie przez Polskę na jakości Lewandowskiego było widoczne w zeszłotygodniowych eliminacjach do Mistrzostw Świata z Albanią. Pierwszego gola strzelił głową po stałym kawałku, a do trzeciego gola asystował Krzekorskiemu Krychowiakowi. Zaczął poruszać się na własnej połowie, wbił piłkę w pole karne przeciwnika i podszedł do Kryżowiaka przed pustą w połowie bramkę.

– Jeśli chodzi o Polskę, trudno go zastąpić. Nie ma w drużynie drugiego zawodnika na jego poziomie, a on może dać zespołowi tyle, ile daje – mówi Radosla Majewski, były reprezentant Polski z dziewięcioma występami. Niezależny. Lewandowski nie jest jedynym źródłem goli dla Polski; W tym samym czasie był chłopcem z plakatu i kapitanem drużyny. W ojczyźnie wiele się od niego oczekuje, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego formę w Bayernie Monachium.

Lewandowski może być najlepszym środkowym pionierem swojego pokolenia, pobił ostatnio rekord Gerta Mல்லllera, który w sezonie Bundesligi pobił 41 goli. W latach 2020-21 zwyciężył w trzech turniejach: Lidze Mistrzów, Bundeslidze i Pucharze Niemiec. Był czołowym kandydatem do zwycięstwa Balon d’Or, jednak nagroda została wręczona przed epidemią.

Piętnaście lat temu nikt nie sądził, że Lewandowski będzie najlepszym graczem na świecie.

Po kontuzji kolana Legia zwolniła go z gry ligowej dla warszawskiego klubu. Lewandowski — opłakujący śmierć swojego ojca Christophe’a — dołączył do trzeciego poziomu Snicks Presco, który zapłacił mu tylko 1000 funtów. To zdecydowanie najlepsza giełda w historii klubu.

READ  Piłka nożna: Pięciu polskich starterów ustanawia historyczny rekord w meczu czołowej piątki ligi europejskiej – dywizja angielska

W Bruskowie Lewandowski po raz pierwszy spotkał Majewskiego. – Kiedy do nas dołączył, nie był nawet naszym napastnikiem pierwszego wyboru – wspomina. – Był po kontuzji, więc to było normalne. Miał też słabe ciało i nie trenował na siłowni tak często jak dzisiaj. Był jednak w dobrym humorze. Chciał udowodnić Legii, że Puścił go źle.To było uczucie, że potrafił znaleźć odpowiednią pozycję do strzału.Czasami potrzebował szans, ale w końcu zawsze strzelał jedną lub dwie bramki.

Lewandowski pomógł wynieść Brusko na drugie miejsce, po czym drużyna przegrała kolejny awans do Extraclassy (najwyższej klasy w Polsce). Lewandowski, który początkowo zarabiał tylko około 230 funtów miesięcznie, szybko stał się gwiazdą Brusco.

„Słuchał starszych zawodników i cieszył się każdym treningiem” – mówi Majewski. Był prosty i przyjazny w rozmowie. Nie miał tam wielu przyjaciół, bo mieszkał w Warszawie, prawdopodobnie 15-20 km od Presco. Lewandowski był jedną z trzech lub czterech osób, które mieszkały w Brusco i chodziły razem na lunch lub kawę, ale podróżowały razem z Warszawy i dzieliły się kosztami benzyny. Na przykład Robert wziął swój samochód i odjechał następnego dnia na kolejkę innego gracza.

Robert Lewandowski gra dla Lecha Bosnan

(Nabój)

Kluby ekstraklasy szybko zainteresowały się Lewandowskim. Ostatecznie podpisany przez siebie wyścig wygrał Leg Bosnan – rywal Legii. Legia minęła Lewandowskiego po raz drugi, ponieważ chcieli kupić Michaela Arrobarena z CD Tenerife. Arruabarrena nigdy nie strzelił gola w koszulce Legii.

Jednak Lewandowski też musiał ciężko walczyć o swoją szansę w Bosnonie. Lechin odwołał wtedy kapitana i reprezentanta Polski Bartosa Bosaki Niezależny: „Było mu ciężko, pochodził z drugiej ligi, gdzie był najlepszym napastnikiem. Jednak w Lechu mieliśmy Hernana Rengifo, dobrego i skutecznego napastnika z Peru.

W sezonie 2009-10 Lewandowski ostatecznie przyzwyczaił się do 9. miejsca, a jego 18 goli pomogło Lechowi w zdobyciu ligowego tytułu. – Pewnie nie mówię, że jest wyjątkowym talentem, ale zdecydowanie jest talentem. Kiedy dwa lata później został przeniesiony do Lecha, jestem pewien, że zajdzie daleko. Myślę, że w Borussii Dortmund wszystko się zmieniło. Dziś był to dla niego dobry ruch (z Bosnanu do Dortmundu).”

READ  Polski sąd uniewinnił oskarżonego w sprawie o obalenie posągu księdza

Pod Jurgenem Kloppem Lewandowski również grał przez chwilę bez pozycji, gdy Luas Perios objął prowadzenie. Kiedy w końcu został przeniesiony do roli środkowego napastnika, stał się gwiazdą drużyny, pokonując cztery biegi z Realem Madryt w półfinale Ligi Mistrzów w latach 2012-13 i przenosząc się do Bayernu Monachium w 2014 roku.

Robert Lewandowski najlepszy w Bayernie Monachium

(ROCZNIE)

Od czasu odrzucenia przez Legię Lewandowski stał się ukochanym i kluczowym zawodnikiem reprezentacji kraju. Zadebiutował na arenie międzynarodowej w 2008 roku pod wodzą holenderskiego trenera Leo van Beenhackera, nigdy nie oglądając się za siebie. „Kiedy przyszedł do kadry narodowej, trener Beanhawker i jego asystent wiedzieli, że jest gotowy” – mówi Bozaki. „To normalne, że młody zawodnik przychodzi do reprezentacji i normalnie się wstydzi. „Leva” był taki podczas śniadania, kolacji i spotkań drużynowych. Jednak kiedy zaczął grać, był jak doświadczony zawodnik. powiedz, że jest taki młody.

Majewski, który grał w Nottingham Forest i Huddersfield Town, ponownie spotkał Lewandowskiego podczas wspólnej gry w reprezentacji. „Kiedy byliśmy tam ostatnio (2013), graliśmy w bilard. Kto przegrywa, robi pompki, powiedzieliśmy. Nie zachowuje się jak gwiazda, kto przegrywa, robi pompki. Media traktują go, jakby był lepszy od innych , ale jest inny Kiedy jest z graczami, jest naprawdę normalnym facetem ”- twierdzi.

Lewandowski wydawał się naturalnym wyborem, gdy był kapitanem Polski podczas eliminacji do Mistrzostw Świata 2014. Jest gwiazdą, która gra w Lidze Mistrzów i jest ogromnym autorytetem dla wielu młodych piłkarzy w kadrze narodowej. Wielu starszych graczy grało go w Dortmundzie z Krischowiakiem, (Wojciechem) Szczęsnym czy w przeszłości (Jacob) Blaskikovsky i (Lucas) Bissek. Ci gracze zaakceptowali, że Robert jest kapitanem, co jest dobre dla drużyny narodowej ”- wyjaśnia Bozaki.

Główna rola Lewandowskiego miała swoją cenę. Oczekiwano, że będzie odzwierciedlał swoją klubową formę podczas gry w kraju. Polska taktyka zawsze koncentrowała się na zwiększaniu umiejętności strzeleckich Lewandowskiego, ale nie zawsze mógł on liczyć na wsparcie innych wokół niego. Był to jeden z głównych powodów wyjścia Polski z fazy grupowej na Euro oraz Mistrzostwach Świata 2018 i 2020.

READ  Ochrona przed wyciekami, pluskwy osobiste wysyłają polskie paczki

Paulo Sousa został mianowany głównym trenerem Polski w styczniu 2020 roku, pół roku przed Euro 2020, kiedy zdecydował się grać w bardziej ryzykownym stylu niż jego poprzednik Jersey Brzeck. Tego lata Polska zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie z zaledwie jednym punktem. Lewandowski musiał grać bez dwóch niezawodnych sojuszników atakujących – Arcadiusa Milika i Christophe’a Biotecha – z jego bramką przeciwko Hiszpanii i za mało, by strzelać dalej w meczu ze Szwecją.

Szybkie wyjście po wyniszczającym mundialu było kolejnym rozczarowaniem, a gole Lewandowskiego będą kluczowe w odbudowie więzi kibiców z reprezentacją narodową. Miłość do Lewandowskiego jako jednostki jest niezaprzeczalna. Jest wybieranym strzelcem skarbu narodowego od czasu gry w trzeciej lidze, przez wielu określanym jako najlepszy gracz w historii kraju.

„Czasami rozmawiamy” – dodaje Majewski. „Kiedy go spotykam, zawsze pytam go o coś w stylu: „Gdzie grasz? Nie słyszałem o tobie od dwóch miesięcy. To moje zwykłe poczucie humoru”. Piętnaście lat po zmaganiach na trzecim piętrze wszyscy mają słyszał o Lewandowskim.