25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Republikański senator wzywa USA do odwetowych ataków na Iran

Republikański senator wzywa USA do odwetowych ataków na Iran

Republikańska senator Marsha Blackburn (Tenn.) wezwała do odwetowych ataków na Iran po tym, jak w sobotę Teheran przeprowadził ataki na Izrael za pomocą dronów i rakiet manewrujących.

„Iran rozpoczął ataki dronów na Izrael” – oznajmił Blackburn w sobotę na platformie mediów społecznościowych. X. „@POTUS – Musimy działać szybko i przeprowadzić agresywne ataki odwetowe na Iran.”

Stanowisko Blackburn daje poczucie presji, pod jaką może znajdować się prezydent Biden ze strony niektórych Republikanów w Kongresie w związku z obawami przed szerszą wojną regionalną.

Rzecznik izraelskiej armii admirał Daniel Hagari stwierdził, że „bezpośredni atak” ze strony Iranu stanowi „poważną i niebezpieczną eskalację”.

„Nasze zdolności obronne i ofensywne są na najwyższym poziomie gotowości przed zakrojonym na szeroką skalę atakiem ze strony Iranu” – oznajmił w przemówieniu wideo opublikowanym w sobotę. „To misja, którą jesteśmy zdeterminowani i gotowi osiągnąć”.

IDF stwierdziło, że Izrael jest w stanie najwyższej gotowości i że siły „nieustannie monitorują” rozwój sytuacji. Według Sił Obronnych Izraela okręty marynarki wojennej i samoloty bojowe wykonują misję obronną. Obrona powietrzna również jest w stanie najwyższej gotowości.

Rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego Adrienne Watson powiedziała, że ​​irański atak „prawdopodobnie potrwa kilka godzin”. Strajków spodziewano się przez kilka dni po tym, jak 1 kwietnia izraelski atak uderzył w teren ambasady Iranu w Damaszku w Syrii. W ataku, który miał miejsce na początku kwietnia, zginęło dwóch starszych oficerów Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej w Teheranie.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego stwierdziła, że ​​prezydent Biden jest regularnie informowany o bieżącej sytuacji. Biały Dom poinformował w sobotę w południe, że Trump wrócił do Białego Domu w sobotę w świetle sytuacji z Iranem, dodając, że spotka się z zespołem ds. bezpieczeństwa narodowego.

Prawa autorskie 2024 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.

READ  Prawie milion dzieci w Londynie poddało się leczeniu polio po wykryciu wirusa w ściekach