6 września, 2024

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych pokonała Serbię w pokazowym meczu koszykówki na igrzyskach olimpijskich

On gra

W środę w Abu Zabi odbył się drugi i ostatni mecz mistrzostw Ameryki w koszykówce.

W środowe popołudnie reprezentacja USA w koszykówce pokonała Nikolę Jokicia i Serbię w trzecim przedolimpijskim meczu pokazowym 105:79. Zawodnik Golden State Warriors Steph Curry zdobył 24 punkty i zaliczył 6 z 9 prób zza łuku. Zawodnik Los Angeles Lakers Anthony Davis zanotował sześć interwencji, zdobył siedem punktów i zebrał sześć zbiórek.

Stany Zjednoczone przystąpiły do ​​meczu po zwycięstwie w obu pierwszych dwóch meczach, po poniedziałkowym zwycięstwie nad Australią 98:92.

Środowy mecz był także zapowiedzią fazy grupowej turnieju koszykówki na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. Stany Zjednoczone i Serbia znajdują się w grupie C i na Igrzyskach Olimpijskich ponownie otworzą przeciwko sobie mecze fazy grupowej.

Zobacz, jak Stany Zjednoczone pokonały Serbię w drugim meczu każdej drużyny w Abu Zabi.

W sobotę 20 lipca Stany Zjednoczone zmierzą się z Sudanem Południowym, członkiem grupy C, w Londynie w przedostatnim meczu Mistrzostw USA w koszykówce. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00 czasu wschodniego i będzie transmitowany na antenie FOX.

Dzięki dobrym występom Stepha Curry’ego, LeBrona Jamesa i Anthony’ego Davisa reprezentacja USA po pokonaniu Serbii w meczach przygotowawczych do igrzysk olimpijskich odnotowała 3 zwycięstwa bez żadnej porażki.

Na trzy minuty przed końcem meczu Stany Zjednoczone prowadziły 99-69 nad Serbią.

36-letni pomocnik notuje średnio 6 z 9 rzutów za trzy punkty, a w meczu przeciwko Serbii zdobył 24 punkty. Ostatni punkt dał Stanom Zjednoczonym prowadzenie 95-66.

Gwiazda Lakers na siedem minut przed końcem zanotowała sześć świetnych obron w meczu. Zdobył także siedem punktów i sześć zbiórek po udziale w roli rezerwowego.

Po mocnej drugiej kwarcie z rzędu Stany Zjednoczone prowadzą Serbię 83-58 na 10 minut przed końcem meczu.

Młody bramkarz potrafił przechwycić piłkę Serbii na skrzydle defensywy i pobiegł z nią po boisku, aby z łatwością oddać strzał. Jak dotąd w drugiej połowie wszystko układało się pomyślnie dla Stanów Zjednoczonych.

Bam Adebayo zdobywa hat-tricka

26-letni pomocnik Miami Heat skorzystał na dobrym prowadzeniu piłki w amerykańskim ataku. Gdy czas strzelania dobiegał końca, Adebayo oddał późny strzał z górnej części pola karnego.

Przed pierwszą przerwą medialną w drugiej połowie tempo strzelań Serbii wzrosło. Zespół strzelił 10:2, zmniejszając dystans do Stanów Zjednoczonych i na cztery minuty przed końcem trzeciej kwarty podwyższył wynik do 73-55.

Serbska drużyna przez trzy i pół minuty trzeciej kwarty nie zdobyła żadnego punktu dzięki niecelnym strzałom i mocnej amerykańskiej obronie. Jednocześnie amerykańska drużyna kontynuuje passę zwycięstw, zdobywając na początku drugiej połowy 12 punktów bez odpowiedzi, powiększając różnicę do 71-45.

Stany Zjednoczone miały trudności w drugiej kwarcie po pierwszych dziesięciu minutach z potknięciami. Seria bramek, która rozpoczęła się mniej więcej w połowie kwarty, doprowadziła do 14-punktowej przewagi drużyny USA.

Silna obrona zawodnika Los Angeles Lakers, Anthony’ego Davisa, była jednym z głównych powodów zdobywania bramek przez reprezentację USA, ponieważ podczas biegu udało mu się zablokować wiele strzałów z bliskiej odległości. Stany Zjednoczone prowadzą Serbię 59-45.

Czterokrotny trafienie Curry’ego wzbudziło entuzjazm Amerykanów, którzy na dwie minuty przed końcem drugiej kwarty dołożyli kolejne punkty i powiększyli różnicę do 53-42.

Obrońca Boston Celtics spędza na boisku pierwsze minuty w drużynie narodowej USA w połowie drugiej kwarty.

USA odzyskały prowadzenie dzięki hat-trickowi Stephowi Curry’emu, który w kolejnych dwóch strzałach kontynuował zdobywanie punktów, zdobywając dwa punkty, a następnie cztery punkty. Amerykańska drużyna prowadziła 44-40.

Dwóch wielokrotnych zwycięzców MVP NBA łącznie wykonało dwa piękne podania, a Joel Embiid otworzył się pod obręczą kosza i zdobył dwa szybkie punkty.

Błędy USA nadal nie dawały spokoju Serbii, która pozwoliła jej odzyskać prowadzenie po zdobyciu dwóch rzutów za trzy punkty na początku trzeciej kwarty. LeBron James zakończył passę 8 zwycięstw z rzędu, ale Serbia prowadziła 34-31.

Serbia była w stanie szybko wprowadzić piłkę na boisko po tym, jak drużyna USA nie wykorzystała kilku strzałów. Serbia strzeliła wyrównującego gola w doliczonym czasie gry, pozostawiając obie drużyny na koniec pierwszej kwarty z remisem.

Po tym, jak drużyna USA przeniosła piłkę, aby rozpocząć posiadanie, piłka trafiła w ręce gwiazdy Minnesoty Timberwolves. Edwards strzelił hat-tricka ze szczytu pola karnego i na minutę przed końcem pierwszej kwarty wyrównał wynik na 24-24.

Następnie przechwycił piłkę i został sfaulowany przed linią rzutów wolnych, gdzie trafił dwa rzuty wolne. Amerykańska drużyna odzyskała prowadzenie 26-24.

Mając przed sobą dwóch amerykańskich zawodników, pomocnik podał piłkę Dobrićowi, aby mógł spojrzeć za łukiem. Po nieudanym strzale Jokic przejął tablicę i oddał mocny strzał nad obroną. Serbia prowadzi 22-19.

Serbski napastnik Eugen Dobrić, samotnie posiadając piłkę, podał wysokie podanie do pomocnika Filipa Petrusheva, który mocnym uderzeniem pokonał Anthony’ego Davisa i dał Serbii prowadzenie 18-15.

Trzykrotny MVP NBA został okrzyknięty „MVP” przez publiczność po tym, jak trafił dwa rzuty wolne. Teraz po pierwszej przerwie dla mediów Serbia prowadzi 16:13.

Kilka nieporozumień doprowadziło do błędów Stanów Zjednoczonych, co pozwoliło Serbii zwiększyć prowadzenie do 8:0. Po połowie pierwszej kwarty Serbia prowadziła ze Stanami Zjednoczonymi 14:13.

Po zwycięstwie drużyny amerykańskiej Curry strzelił hat-tricka z lewego skrzydła i rozpoczął punktację dla obu drużyn. Chwilę później zdobył kolejnego hat-tricka i już po dwóch minutach meczu dał Amerykanom prowadzenie 7-4.

• Marko Guduric, Fenerbahce (Turcja)
  • Eugene Dobrich, Virtus Bologna (Włochy)
  • Philip Petrushev, Olympiakos (Grecja)
  • Nikola Milutinov – Olympiakos (Grecja)
  • Dusan Ristic, Pablo Burgos (Hiszpania)
  • Vanja Marinkovic, Partizan (Serbia)
  • Alexa Avramović, Partizan (Serbia)
  • Uginjin Jaramaz, Partizan (Serbia)
  • Dejan Davidovac, Czerwona Gwiazda (Serbia)
  • Uros Plavsic, Czerwona Gwiazda (Serbia)
  • Alexa Radanov, Runa Basket Moskwa (Rosja)