29 stycznia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Recenzja MacBooka Pro 2023: dopracowana druga generacja

Interesującym efektem ubocznym dążenia Apple do korzystania z własnego krzemu w Macu jest to, że cykl aktualizacji Maca wygląda teraz dużo bardziej jak iPhone’a: ​​regularne, w większości przewidywalne aktualizacje, które zapewniają skromny wzrost wydajności z generacji na generację i być może kilka przyrostowych ulepszenia lub nowe funkcje. .

Tak jest w przypadku MacBooka Pro 2023. Dla większości intencji i celów tak jest on MacBooka Pro 2021. Jedyną różnicą jest włączenie nowych chipów M2 Pro i M2 Max w celu uzyskania lepszej wydajności procesora, grafiki i uczenia maszynowego w porównaniu z M1 Pro i M2 Max z 2021 r., a także kilka ulepszeń łączności, które bezpośrednio rozwiązują niektóre z naszych bardzo drobnych problemów wraz z inne doskonałe cechy. Modele 2021.

Jednak MacBook Pro 2021 nie zawiódł, gdy został wprowadzony na rynek, a rynek nie zmienił się na tyle w ciągu ostatnich dwóch lat, aby uczynić w większości podobne modele 2023 mniej atrakcyjnymi. To wciąż najlepsze laptopy, jakie można kupić do wielu zastosowań — pod warunkiem, że nie masz nic przeciwko wydaniu małej fortuny.

Specyfikacje i projekt

W większości zarówno 14-calowy, jak i 16-calowy MacBook Pro są w tym roku takie same, jak w zeszłym roku.

W rzeczywistości ich projekty są identyczne. Model 16-calowy z M2 Max nadal waży 4,8 funta (2,2 kg) i mierzy 0,66 x 14,01 x 9,77 cala (1,68 x 35,57 x 24,81 cm). Model 14-calowy z tym samym chipem waży 3,6 funta (1,63 kg) i mierzy 0,61 x 12,31 x 8,71 cala (1,55 x 31,26 x 22,12 cm). Żaden z nich nie różni się znacząco od ich poprzedników z 2021 roku, przynajmniej na zewnątrz.

Nadal uważam, podobnie jak w 2021 r., że 16-calowy model jest nieporęczny i trochę nieporęczny jak na dzisiejsze standardy, podczas gdy 14-calowy jest prawie idealny, z wyjątkiem trochę ciasnej nieruchomości, ale twój przebieg może się różnić. Aby uzyskać bardziej szczegółowe przemyślenia na temat projektu, zapoznaj się z naszą recenzją MacBooka Pro 2021.

Jedynym innym problemem, jaki mam z projektem laptopa, jest decyzja Apple o umieszczeniu wycięcia na aparat w stylu iPhone’a u góry ekranu, aby ogólnie zwiększyć powierzchnię ekranu. W tej chwili większość z nielicznych aplikacji, które mają pewne problemy, zaktualizowała ten projekt, ale tu i tam wciąż występują wartości odstające.

Jest to raczej wyjątek niż reguła, więc myślę, że większość ludzi szybko przyzwyczai się do wycięcia.

Porty i łączność

Porty też są prawie takie same. Oba rozmiary obejmują trzy porty Thunderbolt 4 USB-C obsługujące do 40 Gb/s, port MagSafe, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i gniazdo kart SDXC. Port HDMI również powraca od 2021 roku, ale otrzymał aktualizację, która odnosi się do jednej z naszych jedynych uwag krytycznych dotyczących poprzednich modeli. Nie jesteś już ograniczony do HDMI 2.0, co oznacza, że ​​możesz teraz uzyskać 4K przy częstotliwościach odświeżania powyżej 60 Hz przez HDMI lub nacisnąć 8K przy 60 Hz.

Apple twierdzi, że port może nawet zarządzać 4K przy aż 240 Hz. Jest to zaskakujące, ponieważ HDMI 2.1 działa z szybkością 48 Gb / s, ale to zwykle nie wystarcza dla 4K powyżej 120 Hz. Prawdopodobna wydaje się tutaj kompresja strumienia wyświetlania, ale nie byłem jeszcze w stanie tego potwierdzić, ponieważ podczas testów nie miałem pod ręką monitora 4K 240 Hz.

Jest jednak powód, dla którego nie masz pod ręką monitora 4K 240 Hz: prawie go nie ma. W bliskiej dającej się przewidzieć przyszłości 4K przy 120 Hz jest tym, czego większość ludzi potrzebuje, więc wszelkie dyskusje na temat 4K przy 240 Hz mają obecnie głównie charakter akademicki.

W każdym razie miło jest zobaczyć uderzenie w HDMI 2.1. Oczywiście w poprzednim MacBooku Pro można było osiągnąć 4K przy 120 Hz przez Thunderbolt, ale wydawało się dziwne, że tak wysokiej klasy urządzenie korzystało ze starszego standardu HDMI. Teraz problem został rozwiązany, a laptopy stają się dla niego coraz bardziej atrakcyjne.

Jeśli chodzi o łączność bezprzewodową, MacBook Pro obsługuje teraz Wi-Fi 6E, uderzenie z Wi-Fi 6 poprzedniej jednostki i kolejną mile widzianą odpowiedź na jeden z naszych małych problemów z przeszłości. Dostępny jest również Bluetooth 5.3.

READ  Komputer stacjonarny Intel „Meteor Lake” 14. generacji podobno wymaga nowego gniazda LGA-2551