3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rabbit R1 będzie dostarczał najświeższych odpowiedzi dzięki sztucznej inteligencji Perplexity

Rabbit R1 będzie dostarczał najświeższych odpowiedzi dzięki sztucznej inteligencji Perplexity

Premiera Rabbit R1 na targach CES pozostawiła wiele pytań bez odpowiedzi, ale dziś rano marka w końcu rzuciła światło na LLM (Large Language Model), który umożliwi interakcję urządzenia z nami, zwykłymi śmiertelnikami. Dostawca sztucznej inteligencji, o którym mowa, to nikt inny jak Perplexity, startup z siedzibą w San Francisco, który aspiruje do wyprzedzenia Google w przestrzeni sztucznej inteligencji i, co nie jest zaskoczeniem, otrzymał już inwestycje od takich firm jak NVIDIA i Jeff Bezos.

Perplexity będzie dostarczać aktualne wyniki wyszukiwania za pośrednictwem motywu Orange Rabbit za 199 dolarów – nie jest wymagana żadna subskrypcja. Jednak pierwszych 100 000 nabywców R1 otrzyma roczną subskrypcję Perplexity Pro – która zwykle kosztuje 200 dolarów – za darmo. Ta zaawansowana usługa dodaje obsługę przesyłania plików, dzienny limit ponad 300 złożonych zapytań i możliwość przejścia na inne modele AI (GPT-4, Claude 2.1 lub Gemini), choć niekoniecznie dotyczy to przypadku użycia R1.

Zaprojektowany przez Teenage Engineering, Rabbit R1 ma 2,88-calowy ekran dotykowy, kółko przewijania, dwa mikrofony, głośnik, obrotową kamerę i przycisk „Naciśnij i mów”. Wykorzystując model dużego działania (LAM), to niestandardowe narzędzie może wykonywać takie zadania, jak rezerwowanie wycieczek, znajdowanie przepisów na podstawie dostępnych składników, identyfikowanie osób i rzeczy (w tym na przykład produktów w lodówce) lub po prostu… Fakt sprawdzanie – o czym teraz wiemy, że będziemy polegać na wyszukiwarce czasu rzeczywistego Perplexity. R1 jest już dostępny w przedsprzedaży przed dostawą w marcu lub kwietniu.

READ  Level 5 wprowadza nową grę Ni no Kuni na Zachodzie – z Crypto i Blockchain, doda NFT