3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Putin organizuje maratońską konferencję prasową – DW – 14.12.2023

Putin organizuje maratońską konferencję prasową – DW – 14.12.2023

Po rocznej przerwie rosyjski prez Prezydent Rosji Władimir Putin W czwartek po raz kolejny zorganizuje konferencję prasową z okazji maratonu, która będzie transmitowana na żywo w telewizji państwowej.

Putin, który sprawuje władzę jako premier lub prezydent od 2000 r., przez większość lat organizuje te wydarzenia medialne. Czasami trwa to dłużej niż cztery godziny.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że sesja rozpocznie się o godzinie 10:00 czasu lokalnego (08:00 GMT). Program ma trwać około trzech godzin, ale Pieskow powiedział, że nie ma limitu czasu.

W grudniu ubiegłego roku Putin po raz pierwszy od 10 lat odwołał konferencję prasową. Obserwatorzy Kremla byli wówczas przekonani, że Putin chce uniknąć pytań ze strony międzynarodowych dziennikarzy, podczas gdy jego wojsko doświadcza serii niepowodzeń na Ukrainie.

Ale prawie Dwa lata po atakuPutin może poczuć, że jego fortuna wraca. Ostatni kontratak Ukrainy nie przebił się przez silnie ufortyfikowane linie rosyjskie Poparcie ze strony sojuszników maleje.

Putin potwierdza swoją kandydaturę do reelekcji

Ta przeglądarka nie obsługuje komponentu wideo.

Jak wygląda konferencja prasowa Putina?

Putin, który niedawno ogłosił Będzie się ubiegał o kolejną kadencję prezydencką w wyborach w marcu 2024 rUżywa serialu, aby przedstawić siebie jako osobę rozwiązującą problemy.

W odróżnieniu od poprzednich konferencji prasowych Putina odbywanych pod koniec roku, tym razem nie przeprowadzono formalnych procedur akredytacyjnych, a Kreml zapraszał jedynie wybranych dziennikarzy.

Konferencja prasowa będzie uważnie śledzona Program telewizyjny mający na celu propagandę Dla zwykłych Rosjan nazywa się to „bezpośrednią linią do Władimira Putina”.

Obywatele, którzy mają okazję zadać Putinowi pytanie, zwykle skupiają się na kwestiach wewnętrznych, a częstymi tematami stają się opieka zdrowotna, gospodarka i infrastruktura.

READ  Rosja twierdzi, że wycofuje się z Chersoniu: aktualizacje na żywo z wojny rosyjsko-ukraińskiej

Oficjalne media rosyjskie podały, że zadano ponad półtora miliona pytań.

dh/rt (AFP, dpa)