5 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przyjrzyj się pełnej próbce asteroidy Bennu w całej okazałości

Przyjrzyj się pełnej próbce asteroidy Bennu w całej okazałości

Kto nie lubi eksponować swojej kolekcji wspaniałych skał? W zeszłym tygodniu NASA zmagała się z tą sprawą przez dwa miesiące, a teraz dzieli się spojrzeniem na to, co jest w środku. Agencja kosmiczna opublikowała w piątek zdjęcie w wysokiej rozdzielczości nowo otwartego mechanizmu pobierania próbek typu Touch-and-Go (TAGSAM), ukazując cały pył i skały, które OSIRIS-REx zeskrobał z powierzchni asteroidy.

Obraz jest duży, więc można go powiększyć, aby zobaczyć drobne szczegóły okazu. Sprawdź wersję pełnowymiarową na . Istnieje mnóstwo materiału, z którym naukowcy mogą pracować jako członkowie zespołu OSIRIS-REx Już we wrześniu powiedzieli, że planują maksymalnie wykorzystać techniki mikroanalizy, aby „naprawdę rozerwać go na kawałki, niemal do skali atomowej”. Asteroida Bennu, której wiek szacuje się na około 4,5 miliarda lat, może zawierać wskazówki dotyczące powstania naszego Układu Słonecznego i tego, w jaki sposób elementy składowe życia po raz pierwszy dotarły na Ziemię.

Naukowcy wykryli już oznaki węgla i wody w nadmiarze materiału znalezionego na zewnątrz TAGSAM. Choć mieli nadzieję uzyskać co najmniej 2,1 uncji (60 gramów) regolitu z asteroidy, OSIRIS-REx był w stanie uzyskać więcej. Zespół zebrał jedynie 2,48 uncji (70,3 grama) „dodatkowego” materiału zgromadzonego na przykładowych urządzeniach. NASA planuje spędzić następne dwa lata na analizie części próbki, ale większość z nich zostanie zachowana do przyszłych badań i udostępniona innym naukowcom.

READ  Pierwszy start Falcona 9 firmy SpaceX w 2024 r. w celu wprowadzenia pierwszych 6 satelitów Starlink bezpośrednio do komórki – Spaceflight Now