9 maja, 2024

Przy dzwonku: Indiana 84, Minnesota 79 - Wewnątrz holu

Przy dzwonku: Indiana 84, Minnesota 79 – Wewnątrz holu

Szybkie przemyślenia na temat zwycięstwa Minnesoty 84-79:

jak to się stało: Indiana wyszedł kręcić w niedzielę wieczorem na Williams Arena. Minnesota dostała się pod ekrany, grała w pewnym miejscu i Hoosiers to wykorzystali. Indiana połączył się w pięciu z pierwszych siedmiu prób spoza łuku 3-punktowego. Hoosiers prowadzili 12 w 27-15 o 10:17 pierwszej połowy. Ale Minnesota zrobiła się zbyt gorąca, aby zamknąć mecz, a Indiana musiał prowadzić 40-33 w przerwie. W pierwszym inningu 16 punktów Xaviera Johnsona było najlepsze, ponieważ IU zdobył 1,24 punktu na posiadanie piłki. Hoosiers spłacili 53,3 proc.

Hoosiers powiększyli prowadzenie do 13 przy 49-36 z pierwszą przerwą dla mediów w drugiej połowie. Indiana oddał trzy z pierwszych sześciu strzałów w drugiej połowie i był w stanie powiększyć przewagę dzięki słabemu startowi Minnesoty. Gophers byli 1 z 4, aby rozpocząć drugą połowę z trzema stratami. O 13:48 Indiana awansował 53:36 po zanurzeniu Jordana Geronimo w okresie przejściowym. Miller Kopp strzelił potrójną wskazówkę i skoczył, by zwiększyć przewagę do 20 przy stanie 58-38 przy 12:29. Rzut za 3 punkty Roba Phinisee dał Indianie 25-punktową przewagę przy 10:33 do gry. Indeks Phinisee 3 uplasował się na kolejnej 27. pozycji z 8:21 przed końcem.

Jednak Minnesota nie przerwała walki, ponieważ Indiana zrelaksował się z dużym marginesem. Golden Gopher użył biegu 24-4, aby pokonać dystans 7 w indeksie Payton Willis 3 z 2:36 przed końcem. Johnson zwiększył różnicę do dziewięciu rzutów wolnych, a przed końcem pozostało 2:04. Minnesota kontynuowała walkę i zdobyła trzy punkty na EJ Stephensa 3 na niewiele ponad pięć sekund do gry. Johnson wykonał dwa rzuty wolne w 3,9 sekundy, aby objąć pięciopunktową przewagę i odnieść zwycięstwo.

Zwycięstwo, 18. miejsce w Indianie, poprawiło Hoosiers do 9-9 w grze zespołowej, a przed końcem sezonu pozostały dwa regularne mecze.

READ  Wyniki walki Gervonta Davis vs Hector Luis Garcia: aktualizacje boksu na żywo, karta wyników, godzina rozpoczęcia, undercard

Znakomita wydajność: Johnson był w ogniu drugi mecz z rzędu, kończąc mecz z 21 punktami, ośmioma asystami i sześcioma zbiórkami w 31. minucie.

Statystyka, która się wyróżnia: Indiana zdobył 10 z 21 rzutów za trzy (47,6 procent) i zdobył 1,23 punktu na posiadanie piłki.