29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Protestujący przeciwko szczepionkom w Polsce skandowali „Żydzi stoją za epidemią”

Demonstracja antyszczepionkowa w Kloko w Polsce oskarża Żydów o wywołanie trwającej epidemii COVID-19 Notatki z Polski. Protestujący w poniedziałek nazwali Żydów „za zarazą”.Rządzić światem. „Widać, że każdy Polak dzisiaj ma Żydów za »Plantemic«” – skandowali wspólnie tłum.


Polska policja aresztowała trzech protestujących po tym, jak brali udział w starciach w związku z zarzutami, że uczestnicy zachowywali się wobec nich agresywnie. Opierając się na biurze American Jewish Group w Europie Środkowej i Warszawie, potępił walkę w tweecie.

Skrajnie prawicowa partia Konfederacja Polska (Konfederacja) była znacząco zaangażowana w wiele walk z ograniczeniami rządowymi, a jeden z jej zwolenników udostępnił wideo, w którym mówi, że „nie lubi judaizmu w Polsce”. Crescors Brown, jeden z liderów partii, który podobno promował w przeszłości wiele antysemickich teorii spiskowych, porównał potrzebę noszenia masek do Żydów zmuszanych do noszenia zbroi w czasie, gdy byli ofiarami nazistowskich rządów. W 2019 roku podczas debaty politycznej przywódcy Konfederacji postawili kibuc na głowie innego polityka i polskiego rządu”Klęcząc dla Żydów„. Hake Hakohen przyczynił się do powstania tego raportu.

READ  Wejście do strefy euro mogłoby być „bardzo szkodliwe” – uważa szef polskiego banku centralnego