24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Prokuratorzy chcą objąć CZ Binance bardziej rygorystycznymi ograniczeniami przed wydaniem wyroku

Prokuratorzy chcą objąć CZ Binance bardziej rygorystycznymi ograniczeniami przed wydaniem wyroku

Changpeng Zhao, założyciel i dyrektor generalny Binance, bierze udział w konferencji Viva Technology poświęconej innowacjom i startupom w centrum wystawowym Porte de Versailles w Paryżu, 16 czerwca 2022 r.

Benoit Tessier | Reutera

Amerykańska prokuratorzy zwrócili się w piątek do sędziego o zaostrzenie warunków obligacji miliardera Binance Z akt sprawy wynika, że ​​założyciel firmy, Changpeng „CZ” Zhao, oczekuje na kwietniowy wyrok w związku z zarzutami naruszenia federalnej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy.

Pod koniec listopada Zhao przyznał się do zarzutów braku skutecznego programu przeciwdziałania praniu pieniędzy z naruszeniem ustawy o tajemnicy bankowej i jednocześnie zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego Binance.

Zgodnie z proponowaną kaucją Chow miałby obowiązek powiadomić prokuratorów i służby przygotowawcze co najmniej na trzy dni przed jakąkolwiek podróżą po kraju, aby dać im czas na zgłoszenie ewentualnych zastrzeżeń.

Nowe warunki kaucji będą również wymagały od Chowa zrzeczenia się obecnego kanadyjskiego paszportu i uniemożliwią mu ubieganie się o nowy paszport bez zgody sądu. Będzie miał także zakaz zmiany miejsca zamieszkania bez uprzedniej zgody.

Z akt wynika, że ​​prawnicy Zhao sprzeciwili się temu wnioskowi. Prawnik Zhao nie odpowiedział natychmiast na prośbę CNBC o komentarz.

Sędzia Richard Jones zakazał Chowowi podróżowania poza Stany Zjednoczone w połowie grudnia, po stwierdzeniu, że „ogromne bogactwo” Chowa i brak powiązań z USA stwarzają ryzyko jego potencjalnej ucieczki, jeśli pozwolono mu wrócić do domu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W najnowszym zgłoszeniu prokuratury złożonym w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych w Seattle odnotowano, że funkcjonariusze służb przygotowawczych zalecili dalsze ograniczenie Chowowi możliwości poruszania się, zezwalając mu na podróżowanie wyłącznie do zachodniego dystryktu Waszyngtonu i do okręgu, w którym obecnie mieszka.

Usługi Pretrial Services zaleciły również „wymóg monitorowania miejsca zdarzenia” – napisano w przypisie w zgłoszeniu. Złożenie wniosku nie wymaga wyraźnie, aby sędzia nałożył ten warunek.

READ  Akcje Lordstown spadły o 23%, ponieważ inwestor Foxconn zarzucił naruszenie umowy

Przeczytaj więcej relacji politycznych CNBC

Chow, obywatel Kanady, może przebywać na wolności w Stanach Zjednoczonych po wpłaceniu kaucji o wartości 175 milionów dolarów. Jego prawnicy argumentowali, że wziął odpowiedzialność za swoje czyny, zauważając, że w ramach porozumienia z rządem płaci osobistą karę w wysokości 150 mln dolarów na rzecz amerykańskiej Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Towary.

Departament Sprawiedliwości ogłosił przyznanie się Zhao do winy oraz zgodę Binance na zapłatę ponad 4,3 miliarda dolarów w celu rozstrzygnięcia kilku zarzutów federalnych. Prokurator generalny Merrick Garland nazwał to wówczas „jedną z największych sankcji korporacyjnych w historii Stanów Zjednoczonych”.

Federalne wytyczne dotyczące wyroków wskazują, że Chowowi może grozić do 18 miesięcy więzienia. Prokuratorzy Według doniesień rozważali możliwość zażądania surowszego wyroku.

Pismo do sądu z 22 grudnia, zredagowane pod koniec stycznia, ujawniło, że Chow poprosił o powrót do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na okres do czterech tygodni, aby zaopiekować się kimś w jego życiu, kto miał przejść operację.

Z listu wynikało, że Zhao zaproponował zastawienie wszystkich swoich udziałów w Binance US, aby rozwiać obawy dotyczące potencjalnego ryzyka ucieczki. Wartość tych akcji według stanu na ostatnią rundę zbiórki dwa lata temu wynosi 4,5 miliarda dolarów – podają w piśmie prawnicy Chow.

Jones odrzucił prośbę o podróż 29 grudnia.