19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Prezydent Polski spotyka się z dyrektorem generalnym Lockheed Martin w sprawie dalszych inwestycji w broń wojskową

Prezydent Polski spotyka się z dyrektorem generalnym Lockheed Martin w sprawie dalszych inwestycji w broń wojskową

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego Polski poinformowało, że prezydent kraju spotkał się z dyrektorem generalnym amerykańskiego producenta Lockheed Martin, aby omówić wzmocnienie bezpieczeństwa w regionie i dalsze inwestycje USA w polską broń i sprzęt wojskowy.

WARSZAWA, Polska – Prezydent Polski spotkał się z dyrektorem generalnym amerykańskiego producenta Lockheed Martin, aby omówić wzmocnienie bezpieczeństwa w regionie i dalsze inwestycje USA w polską broń i sprzęt wojskowy, podało w środę Biuro Bezpieczeństwa Narodowego tego kraju.

Duda, będący naczelnym dowódcą Sił Zbrojnych RP, „podkreślił znaczenie utrzymania ciągłości inwestycji w modernizację armii” w ramach zwiększania zdolności krajowego przemysłu – podało biuro.

Polska zwiększa także własną obronność: do 2022 roku wyda na obronność 4% swojego PKB, czyli dwukrotnie więcej niż cel NATO wynoszący 2%. Część tych wydatków została przeznaczona na wymianę sprzętu radzieckiego i rosyjskiego dostarczonego Ukrainie w celu zwalczania inwazji Rosji na pełną skalę. Budżet na 2024 rok przeznacza na obronność 3,1% PKB Polski.

READ  Polska wygrywa kluczowe NE-8 nad Struthers | Wiadomości, sport, praca