12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Popyt na refinansowanie kredytów hipotecznych spada, ponieważ właściciele domów zachowują ogromny kapitał własny

Thianchai Sithikongsak | chwila | Obrazy Getty’ego

Niedawny wzrost cen domów, które są o ponad 40% wyższe od poziomów sprzed pandemii, powinien był skłonić obecnych właścicieli domów do pośpiechu z refinansowaniem swoich kredytów. Jednak dla większości z nich wycofanie tych pieniędzy stało się zbyt kosztowne teraz, gdy stopy procentowe są ponad dwukrotnie większe niż zaledwie dwa lata temu.

Według sezonowo modyfikowanego indeksu Mortgage Bankers Association, liczba wniosków o refinansowanie domów spadła w zeszłym tygodniu czwarty tydzień z rzędu, o 2%. Wyniki z zeszłego tygodnia uwzględniały korektę dotyczącą święta 4 lipca. Popyt jest w dalszym ciągu o 28% wyższy niż w tym samym tygodniu rok temu, kiedy ceny były o 7 punktów bazowych wyższe.

Według CoreLogic na koniec pierwszego kwartału 2024 r. właściciele domów posiadali 17 bilionów dolarów kapitału własnego. W ciągu zaledwie jednego roku właściciele domów zyskali 1,5 biliona dolarów, czyli 28 000 dolarów na pożyczkobiorcę.

„Chociaż w ostatnich latach wzrost kapitału własnego był znaczny, większość kredytobiorców nie ma motywacji do refinansowania przy obecnym oprocentowaniu” – stwierdził w oświadczeniu Joel Kahn, ekonomista MBA.

Średnia umowna stopa procentowa dla 30-letnich kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu i zgodnych sald kredytów (766 550 USD lub mniej) spadła w zeszłym tygodniu do 7,00% z 7,03%, a oceny spadły do ​​0,60 z 0,62 (w tym prowizje za udzielenie kredytów ze spadkiem). wpłata 20%.

Liczba wniosków o kredyt hipoteczny na dom wzrosła w ciągu tygodnia o 1%, ale była o 13% niższa niż w tym samym tygodniu rok temu.

„Aktywność zakupowa nieznacznie wzrosła, głównie dzięki wzrostowi zastosowań FHA i VA” – dodał Kahn.

W tym tygodniu oprocentowanie kredytów hipotecznych w ogóle się nie zmieniło pomimo zeznań prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella przed Kongresem we wtorek. Prawdopodobnie zmieni się to wraz z publikacją w czwartek nowych danych makroekonomicznych z najnowszym odczytem CPI.

READ  Wiadomości z giełdy na żywo: Akcje niestabilne w miarę wzrostu ostrzeżeń o recesji, Uber i Lyft reagują na propozycję czynnika koncertowego, Amazon Prime Day

„Prezes Fed Powell powtórzył te same komunikaty, które usłyszało od wielu rzeczników Fed” – napisał Matthew Graham, dyrektor operacyjny Mortgage News Daily. „Po opublikowaniu wskaźnika cen towarów i usług konsumenckich [rate] Ruch jest prawie gwarantowany, na dobre i na złe.